Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec opłat roamingowych w czerwcu 2017 roku. Unia zdecydowała

0
Podziel się:

Kompromisowe porozumienie osiągnięto po 12-godzinnym maratonie negocjacyjnym.

Koniec opłat roamingowych w czerwcu 2017 roku. Unia zdecydowała
(.shock/iStockphoto)
bEKhmffp

Za 2 lata w Unii Europejskiej zlikwidowane zostaną opłaty roamingowe. Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów uzgodnili, że całkowite zniesienie dodatkowych opłat za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą nastąpi w połowie czerwca 2017 roku. Poinformowało o tym łotewskie przewodnictwo.

Porozumienie osiągnięto po 12-godzinnym maratonie negocjacyjnym. To kompromisowe ustalenia. Ustąpić musiały obie strony: Parlament Europejski, który miał bardzo ambitne plany i kraje członkowskie, które podchodziły do negocjacji ostrożnie.

Europosłowie chcieli likwidacji opłat w roamingu już pod koniec tego roku, a unijne rządy - dopiero w 2018 roku. Zniesienie opłat za dwa lata to nie jedyne ustalenia. Znacznie taniej za rozmowy z telefonów komórkowych podczas zagranicznych wyjazdów ma być już pod koniec czerwca przyszłego roku.

bEKhmffr

Teraz wstępne porozumienie muszą jeszcze zatwierdzić unijne kraje, a potem w glosowaniu także Parlament Europejski, co powinno być już formalnością. Nowe przepisy mają być gotowe najpóźniej jesienią.

Nocny kompromis w sprawie roamingu osiągnięto ostatniego dnia przewodnictwa Łotwy w UE. Ryga będzie mogła to wpisać na listę sukcesów swojej prezydencji.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKhmffS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)