Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kurs franka szwajcarskiego. Co z tymi co wzięli kredyt we frankach?

0
Podziel się:

Zdaniem wicepremiera banki, które udzieliły kredytów dewizowych, miałyby rozłożyć spłatę w czasie lub obsługiwać tylko odsetki.

Kurs franka szwajcarskiego. Co z tymi co wzięli kredyt we frankach?
(Wojciech Strożyk/REPORTER)

_ - Powinniśmy uruchomić program kompensacji dla osób, które spłacają długoterminowe kredyty we frankach szwajcarskich - _ uważa Janusz Piechociński, minister gospodarki.

Zdaniem wicepremiera banki, które udzieliły kredytów dewizowych, miałyby rozłożyć spłatę w czasie lub obsługiwać tylko odsetki. Piechociński liczy również na zmianę w myśleniu samych kredytobiorców: -_ W dalszym ciągu nie dociera do świadomości społecznej, że optymalnym rozwiązaniem jest jeśli korzystamy z kredytu w walucie, w której zarabiamy. Stąd powiększenie kultury i zwiększy dystans do tego, co widzimy w reklamach usług bankowych są niezwykle potrzebne _ - stwierdził minister gospodarki.

Niewykluczone, że na jutrzejszym posiedzeniu rząd zajmie się sytuacją posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich.

Pod koniec listopada Szwajcarzy w referendum zadecydują, czy należy zwiększyć minimalne rezerwy złota o 20 procent. Ich decyzja może mieć znaczenie dla 700 tysięcy Polaków, którzy spłacają kredyty hipoteczne we frankach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)