Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
24.11.2016 10:28

Morawiecki: wzrost PKB w czwartym kwartale 2016 r. ok. 2,5 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)

- Wzrost PKB w czwartym kwartale tego roku będzie w okolicach 2,5 proc. - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że widzi potencjał inwestycyjny i produkcyjny, którego efekt może być widoczny w drugim kwartale 2017 r.

Wicepremier pytany czy nie widać ryzyk dla wykonania deficytu budżetowego w 2017 r. związanych z możliwym niższym wzrostem gospodarczym niż 3,6 proc. zaplanowane w projekcie przyszłorocznego budżetu, Morawiecki powiedział: "Ryzyka widzę oczywiście, ale widzimy, że w tym roku wzrost gospodarczy jest niższy, niż zaplanowany i deficyt też jest niższy. Są ryzyka po stronie wzrostu, ale są szanse po stronie ściągalności podatków".

Morawiecki pytany, czy wzrost w okolicach 2,5 proc. PKB (tyle wyniósł w trzecim kw. br. - PAP) to obecnie najwięcej, na co stać polską gospodarkę pozbawioną zastrzyku inwestycji z pieniędzy UE, stwierdził: "Jesteśmy w fazie transformacji polskiej gospodarki. Uważam, że jesteśmy w minicyklu gospodarczym i ze względu na to uzależnienie od inwestycji zagranicznych czwarty kwartał też będzie jeszcze poniżej 3 proc., w okolicach 2,5 proc., ale od drugiego kwartału przyszłego roku widzę potencjał i widzę w wynikach inwestycyjnych, produkcyjnych, że może to wyjść powyżej 3 proc." - poinformował wicepremier.

Jego zdaniem nie ma tematu korekty założeń budżetowych na przyszły rok.

Tagi: gospodarka, gospodarka, pap, mf, mr, morawiecki, pkb, wiadomości, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-11-2016

yadviGość ma rację. Jak ten jego plan "przyspieszy " to będzie jedno wielkie pierd....cie o glebę.

24-11-2016

777Czy temu geniuszowi dalej wychodzi sredni wzrost w 2016 3,5% ?

24-11-2016

xulOj tam, jak to prezes powiedział, to tylko minimalnie mniej niż przewidywane 3.9% przez rząd, a i tak to jest wina ludzi związanych z opozycją no i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)