Notowania

ministerstwo finansów
01.10.2014 12:03

MSP i MF zmieniają kryteria wyboru doradców przy transakcjach

Celem zawartego porozumienia jest rozwijanie polskiego rynku kapitałowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dreamstime)

Ministerstwa skarbu i finansów zawarły porozumienie w sprawie zmiany kryteriów wyboru doradców przy sprzedaży swoich instrumentów podatkowych - poinformowały oba resorty. Na jego mocy MF ma brać pod uwagę również kryteria stosowane przez MSP i odwrotnie.

Jak wyjaśniło w komunikacie ministerstwo finansów, dotychczas każdy z resortów posługiwał się przy wyborze doradców przy sprzedaży instrumentów finansowych zestawem kryteriów odnoszących się wyłącznie do zakresu działalności tego właśnie ministerstwa.

Transakcje MF dotyczą głównie sprzedaży papierów skarbowych, w związku z czym przy wyborze doradcy brano pod uwagę ranking podmiotów posiadających status Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych. Z kolei MSP przy sprzedaży np. akcji spółek publicznych, wybierając doradcę, kierowało się własnym rankingiem podmiotów ocenianych za działalność na polskim rynku kapitałowym.

Na mocy porozumienia MF będzie uwzględniać także ich wkład w rozwijanie polskiego rynku kapitałowego, a MSP - aktywność na rynku skarbowych papierów wartościowych. _ Całościowe ujęcie oczekiwań ze strony obu ministerstw będzie argumentem dla instytucji finansowych, by rozwijać swą działalność w Polsce _ - zaznaczyły resorty.

_ Celem zawartego porozumienia jest rozwijanie polskiego rynku kapitałowego poprzez wspieranie aktywności instytucji finansowych współpracujących z ministerstwami zarówno na rynku skarbowych papierów dłużnych, jak też udziałowych instrumentów rynku kapitałowego _ - podkreślono w komunikatach MSP i MF.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ministerstwo finansów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz