Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Hojne nagrody dla szefów skarbówki. 2 mln zł za uszczelnianie systemu

52
Podziel się:

16 dyrektorów izb administracji skarbowej od 2015 roku otrzymało w sumie 1,5 mln zł premii. Najwięcej szef warszawskiej skarbówki. Kolejne 430 tys. dostali szefowie urzędów kontroli skarbowych.

Nagrodzeni zostali szefowie izb skarbowych.
Nagrodzeni zostali szefowie izb skarbowych. (Krzysztofski / REPORTER)

16 dyrektorów izb administracji skarbowej od 2015 roku otrzymało w sumie 1,5 mln zł premii. Najwięcej - szef warszawskiej skarbówki. Kolejne 430 tys. dostali szefowie urzędów kontroli skarbowych.

Premier Morawiecki hojnie wynagradza resort finansów i podległą mu skarbówkę – pisze dziennik "Fakt". Szef rządu chwali ministerstwo za skuteczne uszczelnianie systemu podatkowego.

Wpływy z tego tytułu w ubiegłym roku wyniosły 40 mld zł i pozwoliły na realizację programu 500+. W tym roku uszczelnienie VAT ma dać kolejne 30 mld zł.

Ekonomiści studzą optymizm szefa rządu podkreślając, że do budżetu państwa wpłynęło więcej pieniędzy z powodu dobrej koniunktury, rosnących pensji i większych wydatków Polaków. A uszczelnienie podatków nie przyniosło więcej, jak 16-17 mld zł, uważa cytowany przez "Fakt", ekonomista Marek Zuber.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby hojnie wynagrodzić szefów w skarbówce. Jak wynika z odpowiedzi resortu finansów na interpelację poselską, od 2015 rok 16 dyrektorów izb administracji skarbowej otrzymało w sumie 1,5 mln zł premii.

Tylko szef warszawskiej Izby Administracji Skarbowej zainkasował 123,7 tys. zł, przy czym 12,8 tys. zł w tym roku – wylicza dziennik. Kolejne 430 tys. dostali szefowie urzędów kontroli skarbowych. W sumie na zarządzający skarbówką dostali prawie 2 mln zł nagród.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(52)
jaro
4 lata temu
... a pracownicy szeregowi, którzy realizują te zadania i wygania się ich w teren, żeby jak najwięcej pozytywnych kontroli zrobili, dostali po 300-400 zł brutto.
zzz
4 lata temu
Państwo opresyjne. Nagrody za wypełnianie swoich obowiązków. Coś nadzwyczajnego...
już nie PiS
4 lata temu
Bankster
mx
4 lata temu
Czy on naprawdę zdurniał do reszty?! Jakie uszczelnienie systemu?! Co on bredzi?! Większe wpływy z VAT to efekt jedynie tego, ze niektórzy , szczególnie patologia ma trochę więcej kasy i ja wydaje. Głównie na wódę, która jest obłożona wysoką akcyzą i VATem!!! Mam znajomych kilka młodych osób, które mówią otwartym tekstem, że odkąd dostają 500 zł politycznej łapówy to matka albo ojciec nie trzeźwieją!!!
bozena5656
4 lata temu
A pracownicy kas za 1800 zl. pracują a wymagania coraz większe a Dyrektorzy wysokie premie. Wstydu nie maja i chcą jeszcze zarażać pensje pracownikom KAS.
...
Następna strona