Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy sondaż. Najlepszy wynik dla PO od roku

To pierwszy od ponad półtora roku, tak dobry wynik rządzącej partii w sondażach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM STEPIEN/REPORTER)

Platforma Obywatelska znowu samodzielnym liderem w sondażu. Z badania wynika, że na rządzących zagłosowałoby 33 procent wyborców. Poparcie dla PiS wynosi 31 procent. Według nowego sondażu IBRiS dla _ Rzeczpospolitej _, gdyby wybory zaplanowane na 16 listopada odbyły się teraz, to w sejmikach wojewódzkich najwięcej przedstawicieli miałaby właśnie PO.

Z sondażu wynika, że w Sejmie byłyby tylko cztery partie. Poniżej progu spadłaby bowiem Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego. Na PO zagłosowałoby 33 proc. Polaków, za nią znalazłoby się PiS z 31-procentowym poparciem.

Trzecie miejsce zajmuje SLD - 10 proc., czwarte - PSL, na które oddałoby głos 6 proc. wyborców. To pierwszy od ponad półtora roku, tak dobry wynik PO w sondażach.

W porównaniu z poprzednim badaniem poparcie dla PSL wzrosło. Poparcie dla SLD z kolei spadło. Ludowcy przyciągają 11 proc. a lewica 10 proc. wyborców. Na Nową Prawicę chciałoby głosować 2 proc. badanych. Janusz Palikot ma zerowe poparcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Sondaż CBOS. PO przed PiS. Kto jeszcze wszedłby do Sejmu? Mimo utraty pozycji lidera rankingu PiS uzyskało najlepszy wynik od ostatnich wyborów parlamentarnych.
Prezes PiS nie chce już wojny z Platformą Prezes PiS jednocześnie podsumowuje rządy Donalda Tuska: czas straconych szans, obniżonych standardów i niespełnionych obietnic.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz