Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najbardziej zadłużona posłanka. Ma długi w ZUS, urzędzie skarbowym, SKOK, bankach

940
Podziel się

Co gorsza jej zadłużenie cały czas rośnie.

Najbardziej zadłużona posłanka. Ma długi w ZUS, urzędzie skarbowym, SKOK, bankach
(Stefan Maszewski/REPORTER)
bEiuKFNN

18 mln 554 tys. 53 zł i 15 groszy wynoszą wszystkie długi posłanki Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk - wynika z oświadczenia majątkowego, które przeanalizował money.pl. Polityk PiS ma problemy ze spłacaniem kredytów, pożyczek, opłacaniem podatków oraz składek na ZUS. Co gorsza jej zadłużenie cały czas rośnie.

Z najnowszego oświadczenia majątkowego Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk wynika, że na koncie ma 235 tys. zł. Oznacza to, że gotówka, którą dysponowała posłanka jeszcze przed rokiem stopniała o 265 tys. zł.

Arciszewska-Mielewczyk prócz pracy w Sejmie jest członkiem rady nadzorczej w toruńskiej spółce Hotel 1231. Mimo tego nie uzyskuje z tego tytułu dochodów. To, co w ubiegłym roku zarobiła, pochodzi z budżetu państwa. Otrzymywała dietę poselską w wysokości 30 tys. 250 złotych oraz uposażenie bliskie 140,5 tys. zł.

bEiuKFNP

Posłanka posiada dom warty 3,98 mln zł, mieszkanie o powierzchni 236 m2 za 200 tys. zł oraz działkę wartą 480 tys. zł. Majątek posłanki dopełnia jeszcze 6-letni Mercedes GLK 250.

Arciszewska-Mielewczyk ma jednak potężne długi. Całość jej zobowiązań przekracza 18,5 mln zł. Są to głównie zobowiązania wobec SKOK Stefczyka i Izby Celnej w Toruniu.

Po tragicznej śmierci Krzysztofa Mielewczyka - zginął w katastrofie śmigłowca we wrześniu 2013 roku - posłanka przejęła nie tylko posiadłość w Borczu i hotele w Toruniu, ale także gigantyczne długi.

bEiuKFNV

Swoje roszczenia zgłasza nie tylko wspomniany SKOK i Izba Celna, ale również takie firmy jak Comex, Sympt, M&PR czy Interkam. O pieniądze upomina się również PZU, ZUS i Urząd Skarbowy w Kartuzach. Posłanka zadłużona jest również u osób prywatnych. Spłacić musi także pożyczki zaciągnięte w dolarach i japońskich jenach w Tokyo Interior. Tylko one w przeliczeniu na złote po dzisiejszym kursie dają w sumie ponad 8,672 mln zł.

Co gorsza zobowiązania posłanki PiS zamiast topnieć, rosną. W porównaniu do poprzedniego oświadczenia jej konto obciąża karta kredytowa zadłużona na 15 478 zł. Arciszewska-Mielewczyk zaciągnęła dodatkowo kolejną pożyczkę w wysokości 165 tys. zł w FGT Investment Fund.

bEiuKFOq
KOMENTARZE
(940)
Zuza😁3
3 lata temu
I tak nic jej nie zrobia jest blisko szydlo .zaraz bedzie w kilku spolkach
europ
3 lata temu
każdy kto jest obciążony długami i innymi zobowiązaniami finansowymi nie powinien być posłem a nawet piastować jakichkolwiek funkcji publicznych bo to pokusa do łapówkarstwa
internauta
3 lata temu
Polska parodia, tylko poseł może mieć 18mln długu i ponad 200tyś oszczędności na koncie, co na to "państwo prawa" pis
bEiuKFOr
hana
3 lata temu
Dlaczego kolejne BANKI dają jej pożyczki? jak chcę wziąć pożyczkę to bank sprawdza zdolność kredytową a PISÓWA dostaje od ręki mimo tak ogromnego dłudu.
grzegorz01
3 lata temu
Ta pani żyje na nasz koszt.Brawo Polacy.
...
Następna strona