Notowania

kredyty we frankach
21.01.2015 18:40

PKO BP tnie oprocentowanie kredytów. Ale tylko do czerwca

Bank oferuje klientom wydłużenie okresu kredytowania, skorzystanie z wakacji kredytowych bez konieczności aneksowania umowy czy spłatę kredytu bezpośrednio w walucie obcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe PKO BP)
Zbigniew Jagiełło, prezes PKOBP

Od 27 stycznia do 30 czerwca PKO Bank Polski będzie stosował 1% spread przy obsłudze kredytów hipotecznych udzielonych we franku szwajcarskim. Jednocześnie uwzględni ujemną stawkę LIBOR w koszcie kredytu hipotecznego w stosunku do wszystkich klientów oraz umożliwi wydłużenie terminu spłaty w ramach maksymalnego okresu kredytowania - dowiedział się portal Money.pl.

Bank oferuje wydłużenie okresu kredytowania, skorzystanie z wakacji kredytowych bez konieczności aneksowania umowy czy spłatę kredytu bezpośrednio w walucie obcej. Jednocześnie PKOBP nie podejmuje też żadnych działań mających na celu ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia w przypadku, gdy zadłużenie przewyższa wartość kredytu.

– _ Wdrażamy rozwiązania, które powinny istotnie ułatwić klientom obsługę kredytów w najbliższym czasie _. _ Zalecamy też ostrożne działanie, w szczególności w kontekście czasu niezbędnego na ukształtowanie się nowego kursu równowagi CHF _ – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Wczoraj minister finansów Mateusz Szczurek poinformował, że część banków zapowiedziała zmniejszenia widełek pomiędzy ceną kupna i sprzedaży franków szwajcarskich. Ma to ulżyć tym osobom, które nie korzystają z możliwości spłaty kredytu frankami kupionymi wcześniej na własną rękę.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kredyty we frankach, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz