Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Nowe pociągi dla PKP Intercity. Termin kolejny raz się odwleka

3
Podziel się:

Otwarcia ofert w przetargu na nowe pociągi spółka przesunęła na przyszły rok. Ma to dać czas potencjalnym wykonawcom na przygotowanie ofert i zakończenie negocjacji z poddostawcami.

PKP Intercity posiada 20 składów EZT typu Pendolino, 20 składów typu Dart i 20 składów typu Flirt.
PKP Intercity posiada 20 składów EZT typu Pendolino, 20 składów typu Dart i 20 składów typu Flirt. (Shutterstock/Milosz_M)

PKP Intercity planuje do dłuższego czasu przymierza się do kupna 12 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów tzw. EZT. Przetarg ogłosiła pod koniec grudnia ubiegłego roku – informuje Polska Agencja Prasowa.

Mimo że wówczas wyznaczonym terminem skłania ofert był 20 lutego 2018 roku, data przesuwała się kilkakrotnie. Jak wynika ze zmian w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, kolejny termin to 15 stycznia 2018 – zaznacza PAP.

Zobacz także: PKP szykuje się na inwestycyjny skok. Liczba pasażerów już rośnie w zawrotnym tempie. Zobacz wideo:

PKP Intercity wyjaśnia, że odsunięcie terminu nastąpiło na wniosek potencjalnych wykonawców. Ma to dać im czas na przygotowanie ofert i zakończenie negocjacji z poddostawcami.

Pierwsze dwa pojazdy powinny być oddana do 18 miesięcy od wejścia w życie umowy – podaje PAP. Dostawa kolejnych 10 ma nastąpić w terminie do 48 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Śliska szyna
5 lata temu
Czy autor przeczytał tekst przed publikacją? Błąd na błędzie! Tragedia pisarska.
Lech
5 lata temu
,, ...kolejny termin to 15 stycznia 2018... " Naprawdę wyznaczyli wsteczny termin ? Czy może ktoś w redakcji jest po jakiejś imprezie ???
zatroskany
5 lata temu
Etam... odłożony przetarg. A gdzie helikoptery, śmigłowce i łodzie podwodne dla wojska, odbudowana stocznia w Szczecinie , przekopana Mierzeja , ławeczki multimedialne i 100 innych kłamstw?