Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP Intercity zastanawia się, czy kupić więcej "polskich Pendolino"

PKP Intercity cały czas analizuje, czy skorzysta z możliwości zakupu kolejnych dziesięciu pociągów typu Dart w ramach dodatkowego zakupu

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. producenta)

- poinformował w środę Jarosław Oniszczuk, członek zarządu przewoźnika.

- Cały czas analizujemy możliwość skorzystania z opcj. Decyzja zapadnie, ale musimy to dokładnie przeanalizować - powiedział Oniszczuk.

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na dostawę 20 pociągów typu Dart w lutym 2014 r. Przewoźnik wydał na ten cel ok. 1,3 mld zł, w tym ok. 570 mln zł pochodziło z pieniędzy unijnych. Umowa obejmuje również serwis pociągów przez kolejnych 15 lat. Przewoźnik w kontrakcie zagwarantował sobie możliwość dokupienia kolejnych dziesięciu składów.

Darty, określane mianem "polskich Pendolino" jeżdżą po kraju od ponad roku.

Między innymi dzięki wprowadzeniu na tory nowych składów typu Dart, Flirt i Pendolino, PKP Intercity osiągnęło w 2016 r. najwyższe przychody ze sprzedaży biletów w historii, uzyskując wynik na poziomie 1,77 mld zł, czyli o 24 proc. wyższym niż w poprzednim roku.

Przewoźnik po raz pierwszy od wielu lat uzyskał ponadto w 2016 roku dodatni wynik finansowy w wysokości 47 mln zł. Poprzedni rok zakończył stratą w wysokości 56,8 mln zł.

Z usług przewoźnika skorzystało w 2016 roku ponad 38,5 mln pasażerów, o 7,3 mln więcej niż rok wcześniej. Oznacza to 24 proc. wzrost liczby podróżnych w porównaniu do 2015 roku.

Tagi: pkp intercity, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2017

TolekPo co wydawać na obce Pendolino jak i tak nie mamy torów na szybkości po wyżej 160km/godz. Jechałem jednym i drugim i nie widziałem specjalnych … Czytaj całość

16-03-2017

Misio z TatrPrzyszedl PIS, zlodziejstwu przykreca srube i firmy panstwowe zaczynaja byc na plusie!!! A koryciarze zamiast pracowac protestuja teskniac za bogato … Czytaj całość

15-03-2017

markTylko PIS przyszedł do władzy wszędzie pojawiają sie zyski nawet na deficytowej dotychczas kolei.

Rozwiń komentarze (41)