Notowania

gospodarka
28.09.2017 16:44

Poczta Polska porozumiała się z KRUS. Będzie ubezpieczać rolników

Za pośrednictwem placówek pocztowych dostępne są usługi finansowe, telekomunikacyjne, a teraz także ubezpieczeniowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Poczta Polska)
W ten sposób Poczta ma udzielać wsparcia rolnikom.

Poczta Polska porozumiała się z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w sprawie wspólnej oferty ubezpieczeń rolniczych - poinformował w czwartek dziennikarzy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zdaniem ministra infrastruktury ważne jest, aby za pośrednictwem placówek pocztowych udostępnić usługi finansowe, telekomunikacyjne, a od dzisiaj także ubezpieczeniowe.

- Rozpoczynamy przedsięwzięcie, jakim jest angażowanie Poczty Polskiej w ubezpieczenia rolnicze. Rolą Poczty Polskiej jest służenie Polakom. Musimy być obecni wszędzie tam, gdzie często nieoferowane są usługi finansowe. Szczególnie rolnicy oczekują wsparcia, zrozumienia i pomocy - dodał.

Minister poinformował, że oferta ubezpieczeń rolniczych jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Poczty Polskiej i KRUS-u.

Upowszechnianie ubezpieczeń

Prezes KRUS Adam Sekściński poinformował, że zawarto porozumienie pomiędzy Pocztą Polską a Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników, co do wsparcia kapitałowego Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

Innowacje w Poczcie Polskiej:

- Celem tego porozumienia jest przede wszystkim upowszechnianie ubezpieczeń rolnych poprzez wykorzystanie potencjału, jaki stoi za Pocztą Polska i KRUS - powiedział.

Poczta w małych miejscowościach

- Placówki Poczty Polskiej znajdują się w małych miejscowościach, w małych wsiach i miasteczkach, dzięki temu dostęp do ubezpieczeń będzie możliwy w ponad 2 tys. placówek a terenie całego kraju blisko miejsca zamieszkania rolników - dodał.

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników ma 49,5 proc. udziałów w Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, a Poczta Polska ma ich 50,5 proc.

autor: Łukasz Pawłowski

Tagi: gospodarka, rolnictwo, transport, przedsiębiorczość, pap, poczta polska, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-09-2017

StanRolnicy nie powinni się ubezpieczyć w poczcie polskiej to następni chachmeci,i ubezpieczyć w znanych firmach, nie potrafią doręczyc w czasie paczki

29-09-2017

Adw. MaciejPożal się boże poczta polska - już 3 przesyłki gdzieś wcięło im a później pismo że nie widzą zawinienia . Jak tylko można to z daleka !

Rozwiń komentarze (2)