Notowania

praca
29-06-2018 (07:09)

Agencje zatrudnienia w dramatycznej sytuacji. "Po prostu nie ma pracowników"

W I kwartale agencje pracy tymczasowej zatrudniły one 106 tys. osób. To o 11 proc. mniej niż rok wcześniej. - Zapotrzebowanie na pracę jest, ale nowych pracowników tymczasowych po prostu już nie ma jak zdobyć - mówią przedstawiciele agencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tor Wennström)
Agencje pracy tymczasowej nie mają rąk do pracy

W I kwartale roku agencje pracy tymczasowej zatrudniły 106 tys. osób. To o 11 proc. mniej niż rok wcześniej. - Zapotrzebowanie na pracę jest, ale nowych pracowników tymczasowych po prostu już nie ma jak zdobyć - mówią przedstawiciele agencji.

– Na rynku praktycznie już nie ma dostępnych pracowników. Są albo ludzie, którzy nie bardzo nadają się do pracy, albo ci, którzy już pracują - mówi "Rzeczpospolitej"Tomasz Dudek z Otto Work Force.

Problemy z pracownikami sezonowymi są przez cały rok, ale szczególnie dotkliwe są wiosną, gdy ruszyły prace sezonowe, a do konkurencji o pracowników ruszyli rolnicy i firmy budowlane - czytamy w "Rz".

*Formalności barierą w zatrudnianiu Ukraińców. Urzędy nie nadążają z wydawaniem pozwoleń. Zobacz wideo: *

Nie pomagają nawet pieniądze. W tym roku wynagrodzenia w pracy sezonowej wzrosły średnio o ok. 20 proc. w porównaniu z 2017 r. i często przekraczają ustawowe minimum, sięgając nawet 20 zł na godzinę. Ale chętnych ciągle brak.

Jak agencje pracy tymczasowej radzą sobie z tym problemem? Firmy organizują festyny rekrutacyjne i wywieszają plakaty, zachęcające do pracy sezonowej. - W praktyce trzeba albo przejąć pracowników od konkurencji, albo z zagranicy - mówi Dudek.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl * *

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2018

MikaJak czytam jak brakuje pracowników to mnie cholera bierze pracownicy są Ale nie za takie pieniądze płacić za jednego A pracować za trzech dac … Czytaj całość

29-06-2018

MatazCiekawe kto widzi 20zl za godzine pracy... Chyba tylko agencja... Niech sami się czepia roboty. Ja pracuje na minimalnej pensji jak ktoś da mi 20zl do … Czytaj całość

29-06-2018

KajkoAgencje pracy tymczasowej, to pośrednik niewolnictwa 21 wieku.Pasożyty żerowali przez lata na ludzkiej biedzie. Rozwiązać te pseudo firmy. Okres … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (133)