Notowania

Strajk nauczycieli wzorem policjantów. Gotowi są wziąć zwolnienia w czasie matur i egzaminów gimnazjalnych

Po głośnym strajku policjantów szeregi zbierają nauczyciele. Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadził sondę wśród nauczycieli, jaką formę protestu są gotowi podjąć. Większość opowiedziała się za skorzystaniem ze zwolnień lekarskich w newralgicznym czasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP money)
Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP.

Nauczyciele mogą pójść w ślady policjantów i w walce o podwyżki wykorzystać zwolnienia lekarskie – sugeruje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

– Widzimy, że takie nieformalne działania przynoszą lepsze efekty. Nauczyciele uważają, że podobną akcję powinniśmy zorganizować podczas egzaminów gimnazjalnych czy na zakończenie szkoły podstawowej – zaznaczył na łamach "Rzeczpospolitej" Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP.

Na stronach związku zorganizowali ankietę, w której nauczyciele mogli się wypowiedzieć w kwestii formy strajku. Odzew był bardzo duży, jak zaznaczył Broniarz, tylko przez pierwszą godzinę na ankietę odpowiedziało 3 tys. osób.

”Domagamy się podwyżek na poziomie 1000 zł! Chcemy protestować! Im będzie nas więcej, tym protest będzie skuteczniejszy! Pomysłów, jak to zrobić, jest dużo. Dlatego pytamy Was, w jakiej formie protestu chciałabyś/chciałbyś wziąć udział. Wypełnijcie krótką ankietę, która powstała na podstawie Waszych propozycji!” – informuje ZNP w mediach społecznościowych.

Związki nie wykluczają także działań w oparciu o ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, czyli mediacji, rokowań czy dwugodzinnego strajku ostrzegawczego.

Postulat podwyżek odrzuca MEN. Jak przekonuje ministerstwo, obecnie pensje nauczycielskie w ciągu niespełna dwóch lat rosną w sumie o 15,8 proc. Zdaniem resortu da to w sumie właśnie 1000 zł – czytamy w "Rz".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk nauczycieli, znp, związek nauczycielstwa polskiego, broniarz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2018

nik1236Dobrze , ale za 40 godzin tygodniowo taka płaca !!!!!!!!!!!!!! I to w szkole. Poza tym jak wszyscy 26 dni urlopu wypoczynkowego, a nie ferie wakacje … Czytaj całość

19-11-2018

łojciecBroniarz powinien być postawiony przed sąd za działanie na szkodę systemu edukacji i napędzanie klientów prywatnym szkołom. Moje dzieci chodzą do … Czytaj całość

19-11-2018

MarekWg Pani minister 15% to ok 1000zl. Wychodzi na to, że zarobki nauczyciela będą wynosić ok 6600zl brutto! Coś się nie zgadza przy moich 2000zl brutto … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (60)