Notowania

gospodarka
01.07.2016 09:40

Przemysł w Polsce nieco zwalnia. Czy są powody do obaw?

Wskaźnik PMI, obrazujący kondycję polskiego sektora przemysłowego, spadł w czerwcu do 51,8 pkt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jaskolka/REPORTER / East News)

Wskaźnik PMI, obrazujący kondycję polskiego sektora przemysłowego, spadł w czerwcu do 51,8 pkt wobec 52,1 pkt w maju - wynika z danych firmy Markit.

Zdaniem jej analityków wzrost w polskim sektorze przemysłowym utrzymuje umiarkowane tempo. Ekonomiści spodziewali się wzrostu wskaźnika PMI dla Polski w czerwcu do 52,6 pkt.

Według Markit wynik PMI świadczy o tym, że tempo wzrostu wielkości produkcji i liczby nowych zamówień nieco przyspiesza, poziom zatrudnienia wciąż szybko wzrasta, przy czym koszty produkcji są coraz wyższe, a producenci obniżają ceny.

- W połowie roku 2016 polski PMI wciąż wskazywał na umiarkowaną poprawę warunków gospodarczych w sektorze przemysłowym. Tempo wzrostu wielkości produkcji oraz liczby nowych zamówień przyspieszyło od maja, lecz było słabsze niż trend zaobserwowany dla 21-miesięcznego okresu pozytywnych odczytów. W czerwcu ponownie zarejestrowano inflację kosztów produkcji, ale również pierwszą od trzech miesięcy obniżkę cen wyrobów gotowych u polskich producentów - skomentował starszy ekonomista Markit i autor raportu Trevor Balchin.

Tagi: gospodarka, wskaźniki, pap, pmi, markit, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2016

Położył się Jasio na łące i marzyNajważniejsze,żeby największe pieniądze na analizie się robiło a nie na produkcji.:))

01-07-2016

hgjkTakie coś jak produkcja realnie nie istnieje, i ma niezbyt wielki wpływ na gospodarkę, więc w przypadku Polski nie trzeba się tym przejmować o ironio! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)