Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Jaguar Land Rover ostrzega przed skutkami Brexitu. Motoryzacja może ucierpieć najbardziej

Prezes Jaguar Land Rover ostrzega przed skutkami Brexitu. Motoryzacja może ucierpieć najbardziej

Fot. AFP/EAST NEWS

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii nasza firma może nie być w stanie przyciągnąć do pracy najlepszych inżynierów - mówi Ralf Speth, prezes Jaguar Land Rover. Eksperci ostrzegają, że branża motoryzacyjna może być jedną z tych, które na Brexicie ucierpią najbardziej.

Speth w wypowiedzi mówił w BBC, że chciałby, aby Wyspy po wyjściu z Unii nadal mogły korzystać z wolnego rynku pracy w całej Wspólnocie. Za przykład podał zasady współpracy między Brukselą a Turcją.

Odpływ utalentowanych pracowników prawdopodobnie oznaczałby dla koncernu koniec dobrej passy. A firma ma się czym chwalić - w ubiegłym roku sprzedała bowiem rekordową liczbę ponad 600 tysięcy samochodów.

Produkcja aut w Wielkiej Brytanii osiągnęła w 2016 roku najwyższy od 17 lat poziom, a eksport pobił wszystkie dotychczasowe rekordy.

Czytaj także
Polecane galerie
elizjusz
2017-05-01 16:46
wydaje mi się,że w razie kłopotów brexiyowych to Europa bardziej odzczuje skutki embarga na samochody. W Anglii są najmłodsze auta w Europie. I Anglia produkuje tylk Astona. Jaguara chyba Hindusi.
ROSHFOR
2017-04-25 12:21
Jedyny kraj w EU który mówi po angielsku, w którym samochody mają kierownicę po drugiej stronie. Wystąpił z EU. W Eurowizji wszyscy po angielsku śpiewają, a w Polsce można rejestrować samochody z kierownicą po stronie dziwnej. PO je bunny świat.
Real truth
2017-04-23 11:23
Jaguar już dawno powinien przenieść produkcje do Polski.
Pokaż wszystkie komentarze (5)