Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla zadłużonych rolników. Rząd przyjął nowe przepisy

15
Podziel się:

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o restrukturyzacji zadłużenia rolników. Będą cztery nowe formy pomocy.

Rolnicy z problemami finansowymi mają dostać większą pomoc od państwa
Rolnicy z problemami finansowymi mają dostać większą pomoc od państwa (LUKASZ GRUDNIEWSKI / EAST NEWS)
bEChgVYl

Z informacji banków kredytujących rolnictwo wynika, że problem z obsługą kredytów ma prawie 2 tys. producentów rolnych - czytamy we wtorkowym komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

W nowym projekcie przewidziano cztery formy pomocy. Mają to być dopłaty do oprocentowania bankowych kredytów restrukturyzacyjnych i pożyczki na spłatę zadłużenia. Pieniądze ma wykładać Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Oprócz tego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma udzielać gwarancji spłaty bankowych kredytów restrukturyzacyjnych. Możliwe ma też być przejęcie zadłużonych podmiotów przez KOWR.

bEChgVYn

Restrukturyzacji podlegać będą długi, które powstały w związku z prowadzeniem działalności rolniczej obejmujące kapitał, odsetki i inne opłaty związane z obsługą zadłużenia.

Zobacz także: Zobacz też: Polska firma pomaga rozwijać rolnictwo w Afryce

Zaproponowane wsparcie zostanie skierowane do rolników prowadzących działalność rolniczą przez co najmniej trzy lata przed dniem utraty zdolności do obsługi zadłużenia.

bEChgVYt

Nowe przepisy miałyby wejść w życie po 30 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

CIR podało, że minister rolnictwa i rozwoju wsi dokona jednocześnie notyfikacji w Komisji Europejskiej projektów. Dopiero po tym będzie można zacząć ruszyć z dopłatami i pożyczkami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEChgVYO
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(15)
Edward
3 lata temu
polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore
ozi
3 lata temu
to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.
Drzymała
3 lata temu
Mam propozycję dla wszystkich co uważają że na wsi z rolnictwa się tak dobrze żyje niech sprzedadzą swoje domy i przeniosą się na wieś i biorą dopłaty płacą KRUS i ile dostaną później emerytury i ile dni trzeba chorować w KRUS by dostać 10 zł za 1 dzień chorobowego!.
bEChgVYP
qw
3 lata temu
Jak nie górnicy to rolnicy !!! Wybierzcie się na wieś i pooglądajcie jak żyją Ci ''biedni'' rolnicy...
Www
3 lata temu
Nie stac nas na utrzymywanie milionow rolnikow, kazdy z nich placi 130 zl miesiecznie na Krus a bierze rente, emeryture, doplaty itd. Brakuje kierowcow, pielegniarek, slusarzy a my jak szaleni doplacamy do rolnictwa. Kazdy kraj sam powinien dbac o wyzywienie swoich obywateli. Dlaczego my Polacy mamy sponsorowac zywnosc Czechom , Niemcom??