Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja zabiega o inwestorów z państw, które nie włączyły się do sankcji

0
Podziel się:

O negocjacjach na temat kredytów dla rosyjskich firm powiedział wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz.

Rosja zabiega o inwestorów z państw, które nie włączyły się do sankcji
(Jürg Vollmer / Maiakinfo/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Rząd Rosji prowadzi negocjacje z instytucjami finansowymi państw, które nie przyłączyły się do sankcji przeciw Moskwie na temat kredytów dla rosyjskich firm - powiedział wicepremier Arkadij Dworkowicz (na zdjęciu).

Dworkowicz powiedział, że aktywne działania są prowadzone przede wszystkim z instytucjami Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL).

Wicepremier oświadczył, że w obecnej sytuacji w związku z sankcjami rząd podejmuje wszelkie starania w celu wsparcia sektora naftowego.

_ - Po pierwsze, to praca z rosyjskimi bankami, aby mogły zaspokoić potrzeby kompanii naftowych. Po drugie, myślimy o bardziej sprzyjającym systemie podatkowym, który powinien być bardziej stabilny i korzystny. Po trzecie, jesteśmy gotowi wesprzeć projekty Transnieftu w celu zapewnienia niezbędnej infrastruktury do realizacji nowych projektów w wydobyciu ropy naftowej. Poza tym aktywnie współpracujemy z instytucjami państw, które nie poddały się pokusie sankcji. Chodzi przede wszystkim o Chińską Republikę Ludową i szereg innych państw _ - powiedział wicepremier Dworkowicz. Nie sprecyzował jednak, jakie inne państwa ma na myśli.

Rosyjskie agencje cytujące wypowiedź Dworkowicza przypomniały o sankcjach wprowadzonych wobec Rosji przez USA i UE nie wspominając o powodzie ich nałożenia Moskwę.

Stany Zjednoczone i UE wprowadziły sankcje wymierzone w rosyjskie banki oraz sektor naftowy i zbrojeniowy, by ukarać Moskwę za agresję przeciwko Ukrainie. Rosja odpowiedziała embargiem na import żywności z krajów, które zastosowały antyrosyjskie restrykcje.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)