Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Rządowa agencja szuka przedsiębiorców podobnych do postaci z "Gwiezdnych Wojen"

20
Podziel się:

Polska Agencja Inwestycji i Handlu szuka przedsiębiorców na miarę... postaci z sagi "Gwiezdnych Wojen". I to nie byle jakiej postaci. Agencja życzyłaby sobie "Hanów Solo polskiej gospodarki". Internauci przypominają, że Han Solo to akurat dosyć kontrowersyjny bohater. Był przemytnikiem, nie spłacał zobowiązań i nie po drodze było mu z władzą.

Rządowa agencja szuka przedsiębiorców podobnych do postaci z "Gwiezdnych Wojen"
(Mary Evans Picture Library)

Na niecodzienne wyznanie przedstawiciela Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zwrócił uwagę Aleksander Uchański w mediach społecznościowych.

"Przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu właśnie powiedział w radio, że szukają "Hanów Solo polskiej gospodarki". Han Solo trudnił się nielegalną działalnością, nie dotrzymywał zobowiązań, nie płacił długów, last but not least SPRZECIWIAŁ SIĘ DEMOKRATYCZNIE WYBRANYM WŁADZOM. Czy to na pewno dobry wzór?" - napisał.

I nie sposób się z Uchańskim nie zgodzić. Hana Solo w "Nowej Nadziei" (pierwsza część cyklu) poznajemy właśnie jako drobnego przemytnika z dużymi problemami finansowymi. Tak dużymi, że ściga go łowca nagród. I później przez niespłacone zobowiązania zostaje uwięziony. Nie wygląda to na idealny wzór?

"Ma znajomości, w końcu przemyt rzucał go od układu do układu - układ ma tutaj podwójne znaczenie. Widzę same plusy takiego posunięcia. Choć jest też pewna niedogodność. Wiemy, co się z Hanem stało wiele lat później" - zwrócił uwagę w komentarzu Marcin. Co się stało z Hanem Solo? Najprawdopodobniej (nadzieja umiera ostatnia) w "Przebudzeniu Mocy" zginął z rąk swojego syna Bena. Trzeba jednak przyznać, że drobny cwaniak Han Solo z czasem staje się bohaterem rebeliantów.

Czym zajmuje się Polska Agencja Inwestycji i Handlu? To spadkobierczyni zadań po Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych i Polskiej Agencji Informacyjnej. Agencja ma szukać chętnych do zainwestowania w Polsce, ale także kreować pozytywny wizerunek naszego kraju i wspierać naszych przedsiębiorców. PAIH jedno trzeba przyznać - już od początku działalności widać, że moc jest z nimi.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
zlosliwa best...
7 lat temu
tak to jest jak ktos pozuje na znawce tematu
Dobre bo Pols...
7 lat temu
Fajne. Z tym Hanem Solo super odpowiedź. Ten co widział Gwiezdne Wojny wie o co chodzi a ci co tylko polityke widzą niech nie wypowiadają się. Haha. Powiem szczerze że samego mnie zszokowało. Han Solo bohater? Niby tak ale jest sporo ale. Haha.
Jedi Jacek
7 lat temu
Przecież podobnych postaci w Polsce jest mnóstwo. Całe zakłady karne ! Problemem moze być tylko wybranie spośród nich osób równie wygadanych i przystojnych będących w posiadaniu międzygalaktycznego statku typu WT-1300 Millenium Falcon
sebo
7 lat temu
-Wpadłem dziś na ciekawy serwis s aukcjami od zeta trafiony.ga
Vader
7 lat temu
Łatwiej będzie znaleźć Dartha Sidiusa.