Notowania

Przejdź na
opłaty sądowe
17.09.2018 07:21

Sądy pracy za darmo. Ministerstwo chce zwolnić Polaków z opłat

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zrezygnować z opłat w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych. Przez to pracownicy i emeryci nie będą musieli płacić 30 złotych jeśli zechcą się odwołać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Stępień/Agencja Gazeta)
Zniesienie opat ma dotyczyć tylko tych spraw, które toczą się o nie więcej niż o 50 tys.

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zrezygnować z opłat w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych. Pracownicy i emeryci nie będą musieli płacić 30 złotych, jeśli zechcą się odwołać.
- Wysokie opłaty sądowe nie mogą być barierą, która powstrzymuje ich przed przed dochodzeniem swoich praw w sądach - mówi minister Zbigniew Ziobro w "Fakcie". Proponuje więc zwolnienie z opłat w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych. Co prawda za pozew i tak się nie płaci, ale gdy ktoś chce się odwołać od niekorzystnego wyroku, musi wyłożyć 30 zł.
*- Prądu i gazu nie zabraknie. Polska zdywersyfikowały już źródła. Zobacz wideo: *

Zbigniew Ziobro chce znieść opłaty za odwołania jak i zażalenia - zarówno jeśli chodzi o sprawy dotyczące sporów z pracodawcami, jak i te dotyczące rent i emerytur - czytamy w "Fakcie". Jednak te zmiany mają dotyczyć tylko tych sporów, które toczą się o nie więcej niż 50 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: opłaty sądowe, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

Pad i kotWszędzie podnieśli opłaty, ale z tych 30 zł zwolnią, co za żenada. Typowa zagrywka pissu, zupełnie jak z darmowymi lekami. Dali jakieś darmowe … Czytaj całość

17-09-2018

LudwikaŻiobro zwalnia opłaty które wynoszą 30 zł ale podnosi opłaty za każdego świadka po 100 zł oraz opłatę za rozwód z 600 do 2000,-. Ale dobroczyńca. Czy … Czytaj całość

17-09-2018

Zenontakiego ministra dawno Polsce brakowało , Niech nam rządzi i 100 lat

Rozwiń komentarze (71)