Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera reprywatyzacyjna. Ziobro zabiera głos po zatrzymaniu handlarza roszczeniami

24
Podziel się

To już koniec bezsilności organów ścigania, koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów wyłudzających kamienice - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

To już koniec bezsilności organów ścigania - mówi Zbigniew Ziobro
To już koniec bezsilności organów ścigania - mówi Zbigniew Ziobro (Adam Stępień/Agencja Gazeta)
bEhTVVcR

- Obiecywałem, że zreformowana prokuratura będzie działać szybko i sprawnie, i że nikt nie będzie stał ponad prawem. Działania podejmowane przez prokuratorów w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie to dowód, że dotrzymuję tego zobowiązania - powiedział Ziobro w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W ten sposób minister sprawiedliwości i prokurator generalny odniósł się do wtorkowego zatrzymania Marka M. Ma on być zamieszany w nieprawidłowości przy reprywatyzacji budynków przy ul. Dynasy 4, Opoczyńskiej 4B, a także tak zwanego Folwarku Służewiec. Jest określany jako "handlarz roszczeniami" i "rekin warszawskiej reprywatyzacji".

Zobacz także: Zobacz też: Tajemniczy układ. Śpiewak ujawnia aferę
bEhTVVcT

Wraz ze swoją matką odkupywał roszczenia do kamienic od spadkobierców pod przykrywką stowarzyszenia "Pokrzywdzeni".Marek M. odkupywał roszczenia od starszych ludzi, często za bardo małe pieniądze. Z roszczeniami chodził do sądu, który zwracał mu nieruchomości. Decyzję później pokazywał w ratuszu. I tym sposobem zostawał właścicielem wielu kamienic w Warszawie.

Marek M. został zatrzymany na wniosek wrocławskiej prokuratury, która po doprowadzeniu ma mu postawić zarzuty.

Jak powiedział we wtorek Zbigniew Ziobro, w sprawie warszawskiej reprywatyzacji prowadzonych już jest 350 postępowań, które dotyczą prawie 800 kamienic. Zarzuty postawiono już 24 osobom.

bEhTVVcZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEhTVVdu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(24)
obserwer
3 lata temu
Oszustow jak w reprywatyzacji zostawiac na bruku jak oni zostawiali ludzi eksmitowanych ,zadnych ulg ,ani litosci, ale sprawiedliwie ,bo juz slychac glosy ,ze swoim dajecie luz ,to niedobrze
Michu
3 lata temu
Koniec ludzkiej krzywdy będzie ściśle związany z wyrzuceniem ziobry i jego towarzyszy na śmietnik historii.
iro
3 lata temu
Panie Ziobro ty chcesz uczyć uczciwości, najpierw sam się rozliczyć z pieniędzy które wziąłeś na kampanie Twojej partii (unijne), będziesz rozliczony za nekanie porządnych ludzi, którzy uczciwie pracują i wychowują dzieci. Tym razem nie uda się zostać bez karnym, dopadniemy i nie pomorze Kaczyński bo on sie na ciebie wypnie . Poprostu brzydzę się Panem .
bEhTVVdv
jan
3 lata temu
hej zero populizm cię nie opuszcza udajesz głupiego ale sorry ty jesteś zerem to i głupi jesteś ile tych osób było poszkodowanych a ile teraz jest poszkodowanych za wasze rządy gnoju ale przyjdzie czas rozliczeń i to niedługo
Scrutinizer
3 lata temu
Tak? A co się zmieniło panie Ziobro? Totalna porażka komisji Jakiego na nic takiego nie wskazuje, a samo obwinianie nikogo nie interesuje, bo to polityczne gierki. Po owocach ich poznamy - czyli po prawomocnych wyrokach.
...
Następna strona