Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji pozostają bez zmian

0
Podziel się:

Utrzymanie sankcji zapowiedzieli już w zeszłym tygodniu przywódcy państw UE na szczycie w Brukseli oraz ministrowie spraw zagranicznych.

Sankcje wobec Rosji pozostają bez zmian
(RuED/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

_ Zgodnie z oczekiwaniami ambasadorowie państw Unii Europejskiej nie podjęli żadnych decyzji, które prowadziłyby do złagodzenia bądź zaostrzenia unijnych sankcji wobec Rosji w związku z konfliktem na Ukrainie _ - poinformowały źródła dyplomatyczne.

Ambasadorowie uznali, że _ obecnie nie ma powodów do zmian w unijnych restrykcjach wobec Rosji _ - podały źródła po zakończeniu spotkania ambasadorów, na którym dokonano przeglądu sankcji wprowadzonych przez UE w związku z konfliktem na Ukrainie.

Do dokonania takiego przeglądu pod koniec października Unia zobowiązała się wprowadzając pod koniec lipca sankcje gospodarcze wobec Rosji.

Utrzymanie sankcji zapowiedzieli już w zeszłym tygodniu przywódcy państw UE na szczycie w Brukseli oraz ministrowie spraw zagranicznych.

Jak zaznaczają dyplomaci, UE będzie uważnie obserwować sytuację na wschodzie Ukrainy, a w szczególności to, czy podpisane we wrześniu w Mińsku porozumienie o zawieszeniu broni jest respektowane.

W związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie UE nałożyła do tej pory sankcje wizowe i finansowe na 119 osób, w tym rosyjskich polityków, wojskowych i osoby z otoczenia Kremla, oraz 23 firmy i osoby prawne. Wprowadziła również sankcje gospodarcze w formie ograniczenia dostępu do rynków kapitałowych największym rosyjskim bankom i firmom państwowym z sektora naftowego i zbrojeniowego, zakazu eksportu broni, dostarczania zaawansowanych technologii i usług dla sektora naftowego oraz zakazu eksportu niektórych przedmiotów podwójnego zastosowania dla odbiorców wojskowych.

Do Sądu UE w Luksemburgu trafiły już skargi na decyzje dotyczące sankcji. Pozwy złożyły: koncern Rosnieft, trzy największe rosyjskie banki - Sbierbank, WTB i WEB - a także biznesmen związany z rosyjskim prezydentem Arkadij Rotenberg. We wtorek Reuters podał, że sankcje zaskarżyła też spółka naftowa Gazprom Nieft.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/158/m306334.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/sankcje;wobec;rosji;zostana;rozszerzone,213,0,1609685.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nowe sankcje wobec Rosji? Jest deklaracja
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sankcje;wobec;rosji;sprawdz;na;co;liczy;wladimir;putin,80,0,1609552.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Władimir Putin wierzy w zdrowy rozsądek
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/79/m306511.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/w;brukseli;licza;koszty;rosyjskiego;embarga,179,0,1599667.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Brukseli liczą koszty rosyjskiego embarga
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/77/m256077.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/sankcje;wobec;rosji;na;ten;krok;europa;nie;jest;gotowa,248,0,1591800.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Embargo na gaz z Rosji?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)