Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sawicki przeprasza za frajerów

0
0
0
Podziel się

Przedwczoraj Marek Sawicki nazwał frajerami tych, którzy sprzedają jabłka do skupu po 12 groszy za kilogram.

Sawicki przeprasza za frajerów
(Krystian Dobuszyński/Reporter)
bCMWiiER

Minister rolnictwa przeprasza rolników za ostry język. Przedwczoraj Marek Sawicki nazwał frajerami tych, którzy sprzedają jabłka do skupu po 12 groszy za kilogram.

_ - Ja szanuję biznesmenów, a nie frajerów. Jeśli zaproponowaliśmy już w połowie sierpnia instrument wycofania z rynku, w którym za jabłka proponujemy 27 groszy, a frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy ich wybór _ - mówił minister w wywiadzie dla portalu mpolska24.pl. Dziś w TVPInfo przepraszał i tłumaczył się tempem dyskusji.

- _ Trudno jest znaleźć w danym momencie odpowiednie słowa, jeśli rolnicy poczuli się urażeni, to bardzo przepraszam. Oczekuję, że rolnicy zaczną się organizować i wspólnie dbać o własny interes i wspólny rynek. Bo ciężko wypracowana produkcja nie może być oddawana za darmo, ja sobie zdaję z tego sprawę i robię wszystko, aby tak nie było _ - mówił minister.

bCMWiiET

Minister Sawicki apelował do sadowników, by nie dali się oszukiwać. _ - W tej chwili, gdyby polscy rolnicy wstrzymali się 3,4 tygodnie i nie dostarczali za 10 groszy swoich produktów, efektu swojej ciężkiej pracy tym przetwórcom, to z pewnością ceny poszłyby w górę. _

Marka Sawickiego tłumaczyła też podczas wizyty w Radomiu premier Ewa Kopacz. _ - Minister jest bardzo przejęty tą sytuacją wynikającą z embarga, czego daje wyraz na każdym naszym spotkaniu. Myślę, że skrócił dystans, zbyt mocno go skrócił, ale tak naprawdę, on bardzo dobrze życzy polskim rolnikom _ - mówiła premier.

Do przeprosin wzywali dziś ministra posłowie Solidarnej Polski. _ -Żaden poważny i liczący się z ludźmi minister rolnictwa w Europie nie pozwoliłby sobie na sformułowanie takich słów _ - mówili w sejmie Beata Kempa i Zbigniew Ziobro.

bCMWiiFu
sawicki
wiadomości
wiadmomości
kraj
gospodarka
najważniejsze
gospodarka polska
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)