Notowania

Skarbówka na Facebooku. Dłużnicy sami składają na siebie donos

Dowodowy na ukryty majątek fiskus bez problemu odnajduje w sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)
Zdjęcia na popularnych portalach społecznościowych wystarczą kontrolerom do konfrontacji z oświadczeniem o braku majątku.

Dowodowy na ukryty majątek fiskus bez problemu znajdzie w sieci. Zdjęcia dłużników, chwalących się nowym motocyklem, egzotycznymi wczasami czy domkiem nad jeziorem, wystarczą kontrolerom do konfrontacji z oświadczeniem o braku majątku.

- Dłużnicy chwalą się zdjęciami domów letniskowych, samochodów czy jachtów. Na portale społecznościowe i ogłoszeniowe wrzucają oferty sprzedaży dzieł sztuki - wylicza na łamach "Rzeczpospolitej" Małgorzata Spychalska-Szuszczyńska z poznańskiej Izby Skarbowej.

Dla fiskusa takie wpisy mogą być pretekstem do wszczęcia egzekucji i zajęcia majątku. Jak podaje dziennik, praktykę prześwietlania portali społecznościowych i aktywności w sieci dłużników potwierdza wiceminister finansów Maran Banaś.

W opinii prawnika, Jarosława Ziobrowskiego z kancelarii Kurpisz & Ziobrowski, podstawą kontroli podatkowych mogą być donosy. Zdjęcia na Facebooku jak najbardziej będą więc świadczyć przeciwko uchylającemu się od płacenia dłużnikowi.

Fiskus kontroluje firmy przez Jednolity Plik Kontrolny

Aktywność na portalu społecznościowym może również pogrążyć małe niezarejestrowane biznesy, które w ten sposób reklamują swoje usługi lub produkty oraz tworzą grupę klientów, a unikają płacenia podatków.

Tagi: skarbówka, fiskus, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2017

Leon ZKurcze, przejeżdżałem kiedyś przez Monaco i cyknąłem fotkę pod kasynem obok nowego Ferrari. Powinienem się bać? Jak mam teraz udowodnić, że nie było … Czytaj całość

09-11-2017

janusza co fiskus na temat biznesmena ojca (ciekawe czyjego) rydzyka który ma dochody i zamiast płacić podatki dostaje dotacje!? i śmieje się wszystkim … Czytaj całość

09-11-2017

lolPrzecie od dawna wiadomo ze FB wspolpracuje z policji i sluzbami i do tego ta strona sluzy.Do inwigilacji.

Rozwiń komentarze (81)