Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Stephen Mull dla Money.pl: Z nowymi ministrami współpraca ułoży się dobrze

0
Podziel się:

Ustępujący ambasador USA w Polsce uważa, że afera podsłuchowa nie zaszkodzi wizerunkowi naszego kraju za Oceanem.

Stephen Mull dla Money.pl: Z nowymi ministrami współpraca ułoży się dobrze
(WP.TV)

- Kontakty z odchodzącymi ministrami były dobre, z nowymi też będą takie - zapewnia w rozmowie z portalem Money.pl ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. - My też mamy swoje afery, tak już jest w krajach demokratycznych.

Zdaniem amerykańskiego dyplomaty Stephena Mulla, z którym portal Money.pl rozmawiał podczas ostatniego Wrocław Global Forum, afera podsłuchowa nie będzie miała wpływu na wizerunek Polski w USA. I to pomimo faktu, że kolejna odsłona afery taśmowej odbiła się echem w europejskich mediach.

Głównie niemieckie gazety pisały o "rozpaczliwej próbie uderzenia oswobadzającego", jakim była seria dymisji w rządzie Ewy Kopacz, "czystce przeprowadzonej przez polską premier " będącą "paniczną, podjętą spontanicznie próbą wyrzucenia balastu za burtę", czy też, jak komentator "Die Welt", zastanawiały się nawet jaką rolę odgrywa w tej aferze Rosja.

- To sprawa dla polskiego rządu, żeby zbadał czy doszło do przestępstwa. Mamy pełne zaufanie do wymiaru sprawiedliwości w Polsce - zapewnia Mull. - My też mamy swoje afery. Tak już jest w krajach demokratycznych.

Jak przekonuje amerykański ambasador, ważniejsze od politycznych zawirowań są kwestie wspólnych interesów, które łączą nasze kraje.

- A tych mamy bardzo dużo. Przede wszystkim to kryzys na Ukrainie, który jest wielkim wyzwaniem dla naszego wspólnego bezpieczeństwa - ocenia Stephen Mull.

_ Tegoroczne Wrocław Global Forum, organizowane od 11 do 13 czerwca obejmowało, tematyką najważniejsze problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro, jak i konfliktu na Ukrainie, polaryzacji politycznej w Europie oraz zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich. Więcej informacji w serwisie specjalnym Wrocław Global Forum w Money.pl _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)