Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

T-Mobile pozwala na płatność w bitcoinach. To pierwszy operator w Polsce

2
Podziel się:

Płatności tą walutą udostępniła firma InPay, która przejmuje na siebie ryzyko kursowe.

T-Mobile pozwala na płatność w bitcoinach. To pierwszy operator w Polsce
(BTC Keychain / Flickr (CC BY 2.0))

T-Mobile Polska poinformował o wprowadzeniu możliwości płatności cyfrową walutą za doładowania w T-Mobile na kartę oraz w Heyah. Płatności bitcoinami udostępniła firma InPay, która przejmuje na siebie ryzyko kursowe, zaś operator będzie otrzymywał należności w złotówkach.

Współpraca obu firm jest wynikiem programu akceleracyjnego dla polskich startupów o globalnych aspiracjach któremu patronował T-Mobile Polska wspólnie z Polską Przedsiębiorczą. To pierwszy operator w Polsce, który umożliwił płatności w cyfrowej walucie.

T-Mobile zwraca uwagę, że dzięki bitcoinom doładowanie telefonu trwa nie dłużej niż pół minuty i nie jest przy tym konieczne podawanie żadnych danych, czy przepisywanie kodów. Ponadto przez pierwsze trzy miesiące osoby dokonujące płatności w cyfrowej walucie mogą liczyć na 20% wartości doładowania gratis.

W celu skorzystania z usługi wystarczy odwiedzić stronę https://inpay.pl/doladowanie. Płatności w sklepach możliwe są po zainstalowaniu na smartfonie portfela bitcoin (http://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel). Cyfrową walutę można w Polsce kupić na jednej z kilku giełd takich jak bitmarket.pl, bitbay.net i bitcurex.com. Możliwość zakupu bez żadnej rejestracji daje natomiast cryptoins.com, albo jeden z bankomatów Bitcoin zlokalizowanych we Wrocławiu albo Warszawie.

_ - Przez kolejne trzy miesiące razem z T-Mobile będziemy sprawdzać jaką popularnością cieszy się ta metoda płatności. Mamy nadzieję że rezultaty tego eksperymentu otworzą ścieżkę dalszej współpracy. _ – powiedział dla Money.pl Lech Wilczyński, prezes zarządu InPay.

Usługi T-Mobile Polska docierają do prawie 15,7 miliona klientów. Klienci T-Mobile mogą także korzystać z usług finansowych świadczonych przez T-Mobile Usługi Bankowe.

O InPay S.A. pisaliśmy już w listopadzie, kiedy to spółka przeprowadziła sprzedaż 5% akcji za bitcoiny i zebrała w ten sposób 200.000 złotych od 181 inwestorów z 34 krajów. Z usług InPay korzysta już między innymi szpital Medicover, oraz nowa cyfrowa platforma dystrybucyjna CDP.pl na której do 26 lutego przy płatności bitcoinami można liczyć na 10% zniżki.

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów pod względem ilości pobrań portfela Bitcoin. Mapa coinmap.org pokazuje 6282 fizycznych placówek na całym świecie które akceptują cyfrową walutę, z czego kilkadziesiąt znajduje się w naszym kraju. Bitcoiny akceptują już takie podmioty jak Microsoft, DELL, Virgin Galactic, Mozilla czy Wikipedia. W Polskim Internecie e-gotówką zapłacimy między innymi na dataspace.pl, odpalprojekt.pl, liderwalut.pl albo fotka.pl.

Badania przeprowadzone przez Boston Retail Partners pokazują, że 8% amerykańskich sprzedawców planuje wprowadzić bitcoin w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Raport Juniper Research sugeruje, że do 2017 roku ilość transakcji w sieci bitcoin się podwoi. 65% amerykanów nigdy nie słyszało o cyfrowej walucie. Bracia Winklevoss twierdzą, że wartość całego rynku może wzrosnąć z obecnego 3,1 miliarda, do 400 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
smieszek
5 lata temu
a jak tam fee na btc xd
G.
5 lata temu
Catex.io jest wg mnie najfajniejszą giełdą.