Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
T-Mobile pozwala na płatność w bitcoinach. To pierwszy operator w Polsce

T-Mobile pozwala na płatność w bitcoinach. To pierwszy operator w Polsce

Fot. BTC Keychain / Flickr (CC BY 2.0)

T-Mobile Polska poinformował o wprowadzeniu możliwości płatności cyfrową walutą za doładowania w T-Mobile na kartę oraz w Heyah. Płatności bitcoinami udostępniła firma InPay, która przejmuje na siebie ryzyko kursowe, zaś operator będzie otrzymywał należności w złotówkach.

Współpraca obu firm jest wynikiem programu akceleracyjnego dla polskich startupów o globalnych aspiracjach któremu patronował T-Mobile Polska wspólnie z Polską Przedsiębiorczą. To pierwszy operator w Polsce, który umożliwił płatności w cyfrowej walucie.

T-Mobile zwraca uwagę, że dzięki bitcoinom doładowanie telefonu trwa nie dłużej niż pół minuty i nie jest przy tym konieczne podawanie żadnych danych, czy przepisywanie kodów. Ponadto przez pierwsze trzy miesiące osoby dokonujące płatności w cyfrowej walucie mogą liczyć na 20% wartości doładowania gratis.

W celu skorzystania z usługi wystarczy odwiedzić stronę https://inpay.pl/doladowanie. Płatności w sklepach możliwe są po zainstalowaniu na smartfonie portfela bitcoin (http://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel). Cyfrową walutę można w Polsce kupić na jednej z kilku giełd takich jak bitmarket.pl, bitbay.net i bitcurex.com. Możliwość zakupu bez żadnej rejestracji daje natomiast cryptoins.com, albo jeden z bankomatów Bitcoin zlokalizowanych we Wrocławiu albo Warszawie.

- Przez kolejne trzy miesiące razem z T-Mobile będziemy sprawdzać jaką popularnością cieszy się ta metoda płatności. Mamy nadzieję że rezultaty tego eksperymentu otworzą ścieżkę dalszej współpracy. – powiedział dla Money.pl Lech Wilczyński, prezes zarządu InPay.

Usługi T-Mobile Polska docierają do prawie 15,7 miliona klientów. Klienci T-Mobile mogą także korzystać z usług finansowych świadczonych przez T-Mobile Usługi Bankowe.

O InPay S.A. pisaliśmy już w listopadzie, kiedy to spółka przeprowadziła sprzedaż 5% akcji za bitcoiny i zebrała w ten sposób 200.000 złotych od 181 inwestorów z 34 krajów. Z usług InPay korzysta już między innymi szpital Medicover, oraz nowa cyfrowa platforma dystrybucyjna CDP.pl na której do 26 lutego przy płatności bitcoinami można liczyć na 10% zniżki.

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów pod względem ilości pobrań portfela Bitcoin. Mapa coinmap.org pokazuje 6282 fizycznych placówek na całym świecie które akceptują cyfrową walutę, z czego kilkadziesiąt znajduje się w naszym kraju. Bitcoiny akceptują już takie podmioty jak Microsoft, DELL, Virgin Galactic, Mozilla czy Wikipedia. W Polskim Internecie e-gotówką zapłacimy między innymi na dataspace.pl, odpalprojekt.pl, liderwalut.pl albo fotka.pl.

Badania przeprowadzone przez Boston Retail Partners pokazują, że 8% amerykańskich sprzedawców planuje wprowadzić bitcoin w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Raport Juniper Research sugeruje, że do 2017 roku ilość transakcji w sieci bitcoin się podwoi. 65% amerykanów nigdy nie słyszało o cyfrowej walucie. Bracia Winklevoss twierdzą, że wartość całego rynku może wzrosnąć z obecnego 3,1 miliarda, do 400 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

t-mobile, bitcoin, płatność w bitcoinach
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Drukarz z powietrza
89.234.157.* 2015-02-19 15:53
jedna z najbardziej promowanych od czasu holenderskiej bańki tulipanowej. Prawdopodobnie dlatego przyciąga takie tabuny oszustów i malwersantów. Nie ma ostatnio miesiąca, by nie okradziono klientów kolejnej dużej giełdy BTC. Bitcoin bardzo przypomina współczesny pieniądz papierowy, sam w sobie też nie ma pokrycia w czymkolwiek wartościowym. Jednak idzie jeszcze krok dalej. Jest w 100% wirtualny, "drukuje się" go na specjalnych maszynach ASIC. Kto kontroluje większość maszyn wchodzących w skład sieci "koparek", kontroluje de facto każdego bitcoina jaki kiedykolwiek powstał. Kontrola absolutna finansów, gorzej jak u Orwella. Dodatkowo da się prześledzić wstecz wszystkie transakcje jskie kiedykolwiek miały miejsce, dzięki blockchain. Marzenie skarbówki. Dlatego rozwój bitcoina jest wspierany aktywnie przez wielu banksterów. I to nie byle jakich, BIS z Bazylei {bank centralny banków centralnych) czy dziedzica rodziny Mellon (partnerzy w interesach Rotschyldów i ich protegowanych Rockeffelerów).
el_presidente
37.152.18.* 2015-02-18 13:25
Dobrze że nasz Tm dostrzegł potencjał w krypto walucie, może inni pójdą w ich ślady?
bobek446
37.248.254.* 2015-02-18 12:03
Wirtualna waluta = wirtualna minuta. Tyle w temacie.
Zobacz więcej komentarzy (10)