Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Terminal LNG działa już normalnie. Uszkodzenia spowodowane nawałnicami naprawione

4
Podziel się:

Terminal LNG w Świnoujściu wznowił pracę po uszkodzeniu spowodowanym silnymi wiatrami wiejącymi w niedzielę - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Gaz-Systemu Tomasz Pietrasieński.

W niedzielę doszło do uszkodzenia suwnicy, która z kolei uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika.
W niedzielę doszło do uszkodzenia suwnicy, która z kolei uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika. (EAST NEWS)

Według rzecznika sytuacja w terminalu LNG jest już opanowana. - W niedzielę wieczorem przywrócono regazyfikację skroplonego gazu ziemnego oraz wysyłkę surowca do Krajowego Systemu Przesyłowego - podał.

- Na bieżąco monitorowane są wszystkie parametry operacyjne instalacji. Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Świnoujścia oraz pracowników terminalu - dodał Pietrasieński.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy niechętnie zmieniają dostawców prądu:

W niedzielę nad ranem w terminalu LNG z powodu bardzo silnych wiatrów doszło do uszkodzenia suwnicy na dachu jednego ze zbiorników, która z kolei uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika. Jak podał wcześniej Gaz-System, doszło do niewielkiego uwolnienia się gazu odparowanego do atmosfery. Instalacja została zatrzymana awaryjnie.

autor: Kacper Reszczyński

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Retro
5 lata temu
Suwnica przy silnym wietrze zachowuje się jak żagiel. Jeżeli ktoś pod koniec pracy nie zakotwiczył jej do torowiska, to podczas wichury pojedzie sama, może wyskoczyć z toru i narobić bałaganu. Całe szczęście, że nie było większych uszkodzeń.
zuzel
5 lata temu
Widac, ze jeden terminal to zbyt malo.
wolny38
5 lata temu
Instalację robiła włoska firma powiązana z gazpromem. Wszystko w temacie. Że włoskie to badziewie to wiadomo i jeszcze do tego te powiązania.
Gustaw
5 lata temu
To ten terminal jest z gumy, ze sie tak powyginal od wiaterku ??☺