Notowania

Terminal LNG działa już normalnie. Uszkodzenia spowodowane nawałnicami naprawione

Terminal LNG w Świnoujściu wznowił pracę po uszkodzeniu spowodowanym silnymi wiatrami wiejącymi w niedzielę - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Gaz-Systemu Tomasz Pietrasieński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
W niedzielę doszło do uszkodzenia suwnicy, która z kolei uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika.

Według rzecznika sytuacja w terminalu LNG jest już opanowana. - W niedzielę wieczorem przywrócono regazyfikację skroplonego gazu ziemnego oraz wysyłkę surowca do Krajowego Systemu Przesyłowego - podał.

- Na bieżąco monitorowane są wszystkie parametry operacyjne instalacji. Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Świnoujścia oraz pracowników terminalu - dodał Pietrasieński.

Zobacz też: Polacy niechętnie zmieniają dostawców prądu:

W niedzielę nad ranem w terminalu LNG z powodu bardzo silnych wiatrów doszło do uszkodzenia suwnicy na dachu jednego ze zbiorników, która z kolei uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika. Jak podał wcześniej Gaz-System, doszło do niewielkiego uwolnienia się gazu odparowanego do atmosfery. Instalacja została zatrzymana awaryjnie.

autor: Kacper Reszczyński

Tagi: terminal lng, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2017

wolny38Instalację robiła włoska firma powiązana z gazpromem. Wszystko w temacie. Że włoskie to badziewie to wiadomo i jeszcze do tego te powiązania.

31-10-2017

RetroSuwnica przy silnym wietrze zachowuje się jak żagiel. Jeżeli ktoś pod koniec pracy nie zakotwiczył jej do torowiska, to podczas wichury pojedzie sama, … Czytaj całość

30-10-2017

GustawTo ten terminal jest z gumy, ze sie tak powyginal od wiaterku ??☺

Rozwiń komentarze (4)