Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tomasz Komenda pozwie Skarb Państwa przed wakacjami. To będzie rekordowa kwota [WIDEO]

Tomasz Komenda pozwie Skarb Państwa przed wakacjami. To będzie rekordowa kwota

Zbigniew Ćwiąkalski, który reprezentuje przed sądami Tomasza Komendę, zapowiedział w programie "Money. To się liczy", że pozew przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie i zadośćuczynienie za 18 lat niesłusznego więzienia zostanie złożony jeszcze przed wakacjami.
- Kodeks Postępowania Karnego mówi, że na złożenie pozwu mamy rok od uprawomocnienia się postanowienia. Chcę złożyć go jeszcze przed wakacjami. Na pewno nie chcę tego przeciągać, bo sprawa nie zostanie rozstrzygnięta na jednej rozprawie - powiedział Ćwiąkalski. Jak przyznał, ma nadzieję, że uda się zamknąć sprawę odszkodowania i zadośćuczynienia w mniej niż rok od złożenia pozwu.
Tego, na jaką kwotę będzie opiewał pozew, adwokat nie chciał zdradzić. Wiadomo jednak, że będą to pieniądze rekordowe w historii Polski. - Tutaj liczy się rozmiar krzywdy - zaznaczył Ćwiąkalski. Zaznaczył, że 18 lat za kratami to "makabryczne doznanie" i "gehenna".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
więzienie, komenda, ćwiąkalski, odskozdowanie
Czytaj także
Polecane galerie
fato
2018-05-19 23:26
Ta historia powinna mieć , nazwiska głównych postaci tego skandalu , ich życiorysy , koszty / szczegółowe/ i kto to sfinansował , oraz kto sfinansuje .Może książka powstanie ? ,
Eryk
2018-05-19 11:00
Odszkodowanie mu się należy . Jednak płacić powinni ci , którzy zawinili , a nie podatnicy . Myśmy nic nie zrobili to dlaczego mamy być ukarani ?? Ci którzy do tego doprowadzili powinni być srogo ukarani , by w przyszłości takie podłości nie miały miejsca .
sdf
2018-05-19 08:10
biedny człowiek po prostu zrobili sobie kozła ofiarnego
Pokaż wszystkie komentarze (94)