Notowania

Jest wyrok w bulwersującej sprawie Ukrainki. Jej szef uniknie kary

Znany z reklam Lidla rolnik, który w prawdziwym życiu zostawił na przystanku autobusowym swoją pracownicę po tym, jak dostała wylewu, usłyszał wyrok. Sąd rejonowy w Środzie Wielkopolskiej umorzył wobec niego warunkowo postępowanie na okres dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Kozioł/Reporter)
Przedsiębiorca przeprosił Ukrainkę, zapłacił za jej leczenie oraz zawarł porozumienie, ramach którego zobowiązał się do zapłaty odszkodowania.

– Materiał dowodowy był jednoznaczny i potwierdził, że zarzuty postawione oskarżonemu były słuszne. Sam oskarżony nie kwestionował go przed sądem i oświadczył, że w pełni przyznaje się do czynów. Jednak analizując materiał dowodowy, sąd uznał, że można zastosować warunkowe umorzenie postępowania – przytacza słowa sędziego Jacka KamińskiegoGłos Wielkopolski.

O dramacie 43-letniej Oksany pisaliśmy na łamach money.pl wielokrotnie. Ukraińska pracownica dostała wylewu na terenie zakładu należącego do znanego z reklam sieci marketów rolnika Jędrzeja C. Ten przewiózł ją na przystanek autobusowy i tam ją zostawił.

W końcu sprawa trafiła na salę sądową. Prokuratura rejonowa w Środzie Wielkopolskiej postawiła 9 zarzutów, w tym o nieudzielenie pomocy pani Oksanie oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd uznał go winnym zarzucanych czynów, ale umorzył postępowanie na okres 2 lat. Dodatkowo orzekł nawiązkę w wysokości 10 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej.

Obrońca przekonywał, że proces i śledztwo na oczach mediów i całej Polski są wystarczającą karą dla oskarżonego i przestrogą dla innych przedsiębiorców – informujeGłos Wielkopolski. – Mój klient przyznał się do winy, wyraził skruchę, opowiedział jak było, wprowadził mechanizmy ochronne w firmie i przede wszystkim pojednał się z pokrzywdzoną oraz uiścił wszelkie obowiązki w ZUS – zaznaczył.

Pełnomocnik Oksany potwierdził, że przedsiębiorca przeprosił Ukrainkę, zapłacił za jej leczenie oraz zawarł porozumienie, ramach którego zobowiązał się do zapłaty odszkodowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnik, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2018

DariaPrawo dla bogaczy, masakra

12-09-2018

Sędzia na telefonWolne sądy = bogatego kara nigdy nie spotka.

12-09-2018

szarakCzyli należy zatrudniać na czarno bo ewentualne koszty dużo niższe niż uczciwe zatrudnienie. Patologia państwa.

Rozwiń komentarze (121)

Wybrane dla Ciebie