Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest wyrok w bulwersującej sprawie Ukrainki. Jej szef uniknie kary

Znany z reklam Lidla rolnik, który w prawdziwym życiu zostawił na przystanku autobusowym swoją pracownicę po tym, jak dostała wylewu, usłyszał wyrok. Sąd rejonowy w Środzie Wielkopolskiej umorzył wobec niego warunkowo postępowanie na okres dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Kozioł/Reporter)
Przedsiębiorca przeprosił Ukrainkę, zapłacił za jej leczenie oraz zawarł porozumienie, ramach którego zobowiązał się do zapłaty odszkodowania.

– Materiał dowodowy był jednoznaczny i potwierdził, że zarzuty postawione oskarżonemu były słuszne. Sam oskarżony nie kwestionował go przed sądem i oświadczył, że w pełni przyznaje się do czynów. Jednak analizując materiał dowodowy, sąd uznał, że można zastosować warunkowe umorzenie postępowania – przytacza słowa sędziego Jacka KamińskiegoGłos Wielkopolski.

O dramacie 43-letniej Oksany pisaliśmy na łamach money.pl wielokrotnie. Ukraińska pracownica dostała wylewu na terenie zakładu należącego do znanego z reklam sieci marketów rolnika Jędrzeja C. Ten przewiózł ją na przystanek autobusowy i tam ją zostawił.

W końcu sprawa trafiła na salę sądową. Prokuratura rejonowa w Środzie Wielkopolskiej postawiła 9 zarzutów, w tym o nieudzielenie pomocy pani Oksanie oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd uznał go winnym zarzucanych czynów, ale umorzył postępowanie na okres 2 lat. Dodatkowo orzekł nawiązkę w wysokości 10 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej.

Obrońca przekonywał, że proces i śledztwo na oczach mediów i całej Polski są wystarczającą karą dla oskarżonego i przestrogą dla innych przedsiębiorców – informujeGłos Wielkopolski. – Mój klient przyznał się do winy, wyraził skruchę, opowiedział jak było, wprowadził mechanizmy ochronne w firmie i przede wszystkim pojednał się z pokrzywdzoną oraz uiścił wszelkie obowiązki w ZUS – zaznaczył.

Pełnomocnik Oksany potwierdził, że przedsiębiorca przeprosił Ukrainkę, zapłacił za jej leczenie oraz zawarł porozumienie, ramach którego zobowiązał się do zapłaty odszkodowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnik, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2018

DariaPrawo dla bogaczy, masakra

12-09-2018

Sędzia na telefonWolne sądy = bogatego kara nigdy nie spotka.

12-09-2018

szarakCzyli należy zatrudniać na czarno bo ewentualne koszty dużo niższe niż uczciwe zatrudnienie. Patologia państwa.

Rozwiń komentarze (121)