Notowania

UOKiK ostrzega przed firmą pożyczkową

Prezes UOKiK ostrzega: firma pożyczkowa European Financial Corp. nie oddaje klientom pobranych opłat administracyjnych, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy. Koszty wynoszą od 1500 zł do 10 000 zł. To już trzecie ostrzeżenie wydane przez - czytamy na stronach urzędu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)

Prezes UOKiK ostrzega: firma pożyczkowa European Financial Corp. nie oddaje klientom pobranych opłat administracyjnych, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy. Koszty wynoszą od 1500 zł do 10 000 zł. To już trzecie ostrzeżenie wydane przez - czytamy na stronie internetowej urzędu.

Prezes UOKiKu Marek Niechciał podkreśla, że do Urzędu docierają liczne skargi konsumentów. Dotyczą one tego, że przedsiębiorca zatrzymuje opłaty pobrane od klientów, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy o kredyt konsumencki. Opłata zależy od wysokości kredytu i wynosi od 1 500 zł do 10 000 zł.

Prezes Urzędu dodaje, że postępowanie firmy jest niezgodne z przepisami. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy, konsument ma prawo do zwrotu wszystkich opłat.

UOKiK poinformował, że prowadzi postępowanie przeciwko temu przedsiębiorcy w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. W komunikacie UOKiK czytamy też, że praktyki European Financial Corp. powodują znaczne straty finansowe dla szerokiego kręgu konsumentów, dlatego Prezes UOKiK zdecydował o ostrzeżeniu konsumentów.

Tagi: uokik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2017

PUTISSkoro wiadomo że muszą zwrócić kasę a wiadomo że tego nie robią to na co czekamy? Aż przybędzie poszkodowanych??? Nie można ich podać do sądu czy … Czytaj całość

24-01-2017

aaaTe nasze urzędy to śmieszne są. Pewnie z 5 lat będą ostrzegać i prowadzić postępowania. Czemu od razu nie zamkną firmy ?? Do uczciwej firmy to 100 … Czytaj całość

24-01-2017

kekspo co taki urząd... który ostrzega... uwaga ostrzegam że będę szedł ulicą... ostrzegłem... paranoja, i tyle kasy na urząd, kary nie trafiają do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)