Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowo niskie bezrobocie w USA. Dane najlepsze od prawie 50 lat

7
Podziel się:

Bezrobocia w USA , mierzone bez uwzględnienia zatrudnienia w rolnictwie, wyniosło 3,7 proc. w sierpniu tego roku. Oznacza to spadek o 0,2 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. To najlepszy wyniki od 1969 r.

Donald Trump ma ostatnio dużo powodów do radości z danych rynkowych
Donald Trump ma ostatnio dużo powodów do radości z danych rynkowych (Sputnik/EAST NEWS)
bEDSZZYl

Jak w specjalnym komunikacie poinformował Departament Pracy USA, zatrudnienie w sektorze z wyłączeniem rolnictwa zwiększyło się w tym czasie o 134 tys. osób.

Tak dynamiczny wzrost amerykański rynek pracy zawdzięcza przede wszystkim, nowym miejscom pracy w sektorze usług biznesowych, ochronie zdrowia i branży budowlanej.

Zobacz także: Trump o UE na konferencji z Dudą
bEDSZZYn

Co więcej spadającemu bezrobociu towarzyszy również rosnący wskaźnik optymizmu konsumentów, menedżerów i ekonomistów, który jest rekordowo wysoki od 18 lat.

Jak już pisaliśmy w money.pl krytykowany prezydent USA ma paradoksalnie dość dużo powodów do radości. Miernik zaufania konsumentów wyszedł na poziomy bliskie historycznym rekordom. Radykalne cięcie podatków sprawiło, że ludzie czują się tak pewnie na rynku, jak prawie nigdy.

Indeks zaufania konsumentów publikowany przez organizację Conference Board to jeden z najbardziej renomowanych wskaźników pokazujących kondycję gospodarki USA. We wtorek podano wskazanie, które zdecydował się skomentować sam prezydent Trump.

bEDSZZYt

138,4 pkt. to najwyższa wartość indeksu w tym wieku. Ostatnio wyższe wartości odnotowano w wrześniu 2000 roku, kiedy wskaźnik doszedł do wartości 144,7 pkt. Lepsze niż obecnie wskazania były w historii właśnie tylko w ostatnim roku XX wieku, czyli podczas prezydentury Billa Clintona. Indeks jest wyliczany od 1967 roku.

Sporządza się go na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5 tys. gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów.

Te odpowiedzi składają się na obraz gospodarki oczami zwykłych ludzi i zarazem pokazują ich skłonność do wydawania pieniędzy.

bEDSZZYu

Największą poprawę zanotowano w odniesieniu do rynku pracy. Różnica pomiędzy respondentami, którzy uważają, że pracę zdobyć łatwo, a tymi, którzy uważają, że trudno, wzrosła do 32,5 proc. z 30,2 proc. w sierpniu. To najwyższy pomiar od stycznia 2001 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEDSZZYO
wiadomości
KOMENTARZE
(7)
Piotr
3 lata temu
Tak rządzi człowiek interesu , a towarzysz premier wprowadza socjalizm i rozdawnictwo.Dobrobyt narodu rodzi się z pracy.
xyz
3 lata temu
No ale przecież Trump zły, buu, kwii...
csad
3 lata temu
a lewactwo a stanach kwiczy i beczy
bEDSZZYP
o mało co bym...
3 lata temu
Już za miotly zlapali - to jest poświęcenie dla statystyki . Urobiamy tych co nie są jeszcze urobieni ?!
Korgan
3 lata temu
Przecież liberalno-lewackie media pisały, ze zaraz po objęciu urzędu przez Trumpa nastąpi katastrofa gospodarcza i światowy kryzys. Lewactwo ewidentnie cierpi na schizofrenie i sklerozę.