Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sankcje wobec Rosji uzgodnione. Jest zgoda Demokratów i Republikanów

63
Podziel się

Przywódcy Demokratów i Republikanów w Izbie Reprezentantów USA poinformowali w niedzielę, że osiągnęli porozumienie w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Rosji. Jak komentuje AP, kongresmeni znaleźli się w ten sposób na kursie kolizyjnym z Białym Domem.

Sankcje wobec Rosji uzgodnione. Jest zgoda Demokratów i Republikanów
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
bDJjumPp

Steny Hoyer, jeden z liderów Demokratów w Izbie Reprezentantów, powiedział, że uzgodnione zostało nałożenie nowych sankcji na Rosję w związku z jej ingerencją w wybory prezydenckie USA oraz zaangażowanie w konflikt na Ukrainie.

Prawodawcy uzgodnili też plan sankcji wobec Iranu i Korei Północnej. Jednak to retorsje wobec Rosji - jak podkreśla AP - przykuwają najbardziej uwagę polityków i mediów, ponieważ Biały Dom starał się zablokować przyjęcie ustawy o ich zaostrzeniu, a prezydent Donald Trump jest zwolennikiem ocieplenia relacji z Moskwą.

Administracji do tej pory udawało się wybiegami proceduralnymi spowolnić pracę nad ustawą w Izbie Reprezentantów; teraz jednak ustawa może zostać przegłosowana jeszcze przed sierpniową przerwą w pracach Kongresu, choć Biały Dom ma poważne zastrzeżenia do jej szczególnie ważnego zapisu, zgodnie z którym prezydent musiałby uzyskać aprobatę kongresmenów, gdyby zamierzał złagodzić lub znieść sankcje wobec Rosji.

bDJjumPr
Zobacz także: Trump zdradził tajemnice rosyjskiemu ministrowi?

Gdyby jednak teraz Biały Dom usiłował zawetować projekt ustawy, wywołałby protesty zarówno Republikanów, jak i Demokratów w izbie Reprezentantów, a ewentualne weto prezydenta zostałoby odrzucone - prognozuje AP.

Analogiczna ustawa o sankcjach została przyjętą przez amerykański Senat w czerwcu przygniatającą większością głosów; już wtedy obiekcje Białego Domu wywołała klauzula zobowiązująca administrację do uzyskania aprobaty Kongresu przed podjęciem decyzji w sprawie sankcji wobec Rosji.

bDJjumPx

Jak komentuje AFP, ustawa, która może zostać przyjęta już we wtorek, de facto "zwiąże ręce" administracji i podda kontroli Kongresu jej działania mające na celu nawiązanie bliższych relacji z Moskwą.

Taki wymóg - argumentowali przedstawiciele administracji - krępuje ją w prowadzeniu negocjacji z Rosją.

bDJjumPS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(63)
ROPA BRENT 41...
4 lata temu
BANDYCKA rosja JEST ODPOWIEDZIALNA ZA ZAMORDOWANIE 298 LUDZI Z MH17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zygmunt651
4 lata temu
Zgodnie z powiedzeniem "co Cie nie zabije to Cię wzmocni" efektem tego wszystkiego będzie to że Rosja wkrótce będzie całkowicie odporna na jakiekolwiek sankcje a Polska dzięki ślepym(zaślepionym) polskim politykom zostanie z" ręką w nocniku".
rezz
4 lata temu
Sankcje za udział w kryzysie ukraińskim - gdzie żądano udziału Rosji + sankcje za wmieszanie się w wybory w USA - gdzie nie udowodniono nic nikomu, a wygrani... ustalają sankcje. Parodia logiki i zdrowego rozsądku ;D
bDJjumPT
Polakowski
4 lata temu
Nie ma jak to wymordować Indian, Nazwozić czarnych niewolników. Napaść na Irak. Napadać i grabić kolejne kraje. Postawić statuę czego? Kpina. Napuścić uchodźców na Europę. Następnie chcieć zawładnąć Europą i Rosją. Adolfek to pikuś.
Enmerkar
4 lata temu
Rosji sankcje USA czy Europy o tyle nie bardzo obchodzą, że są one dużo bardziej dotkliwe dla USA i Europy, niż dla Rosji. Dlaczego? Bo Rosja może handlować z całą Azją, która histerię Amerykanów ma gdzieś. A Azja to połowa ludności świata i połowa światowego rynku. Tymczasem USA w praktyce należą do Chin (Chiny są największym wierzycielem tego największego bankruta świata).
...
Następna strona