Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Padł termin, kiedy będzie gotowy polski odcinek Via Carpatii

53
Podziel się:

Cała Via Carpatia połączy północną i południową Europę. Jak powiedział minister Andrzej Adamczyk, Polska jest już gotowa do budowy wszystkich odcinków na terenie kraju.

Padł termin, kiedy będzie gotowy polski odcinek Via Carpatii
(Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa)

Minister Infrastruktury skierował do przygotowań cztery odcinki, które powstaną w ramach drogi Via Carpatia. Ma być to droga ekspresowa, przechodząca przez Polskę wschodnią od Kuźnicy Białostockiej na Słowację.

Cała Via Carpatia połączy północną i południową Europę. Jak powiedział minister Andrzej Adamczyk, Polska jest już gotowa do budowy wszystkich odcinków na terenie kraju. Skierowane w czwartek do przygotowań odcinki to Korycin - Knyszyn - Dobrzyniewo Duże - Choroszcz. Drugi odcinek wiedzie od granicy województwa podlaskiego do granicy województwa lubelskiego, trzeci od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Lubartowa a ostatni z Lubartowa do Lublina.

Budowa polskiego odcinka Via Carpatii trwa od kilku lat. Jak powiedział wiceminister Jerzy Szmit, są już gotowe odcinki o łącznej długości 21 kilometrów o wartości niespełna miliarda złotych. Na innych są już prowadzone roboty budowlane, jeszcze inne są w fazie przetargowej.

Przedstawiciele resortu deklarują, że cały polski odcinek Via Carpatii będzie gotowy w 2025 roku. Budową trasy są też zainteresowane między innymi Słowacja, Bułgaria, Rumunia i Węgry.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(53)
Anna
7 lat temu
Niech się przejada mości panowie z Lubartowa przez Niemce - wystarczyło postawic dwie sygnalizacje świetlne i co dziennie są kilkunastrokilometrowe korki by przejechać przez tą wieś. Droga z Lubartowa do Lublina ma 32 km a jedziemy ponad godzinę !!!! Via Carpatia !!!
Jan 235
7 lat temu
Czyżby Jare4k wymyślił drugie MOŻEIKI???? Po drugie, - czy dobrze rozumiem, - koszt 21 km drogi ekspresowej to ok. MILIARD ZŁ???? Czuję że Misiewicze i Rydzyk nieźle się obłowią!!!
SKS
7 lat temu
Plan Marshalla przy tych wszystkich obiecankach PiSu to pikuś! Tylko kto za to zapłaci ?
SKS
7 lat temu
Barany z PiSu zapomnieli że obiecali port kontenerowy w Świnoujściu i z poszerzenie S3 o dwa pasy ?
lol
7 lat temu
akurat
...
Następna strona