Notowania

Padł termin, kiedy będzie gotowy polski odcinek Via Carpatii

Cała Via Carpatia połączy północną i południową Europę. Jak powiedział minister Andrzej Adamczyk, Polska jest już gotowa do budowy wszystkich odcinków na terenie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa)

Minister Infrastruktury skierował do przygotowań cztery odcinki, które powstaną w ramach drogi Via Carpatia. Ma być to droga ekspresowa, przechodząca przez Polskę wschodnią od Kuźnicy Białostockiej na Słowację.

Cała Via Carpatia połączy północną i południową Europę. Jak powiedział minister Andrzej Adamczyk, Polska jest już gotowa do budowy wszystkich odcinków na terenie kraju. Skierowane w czwartek do przygotowań odcinki to Korycin - Knyszyn - Dobrzyniewo Duże - Choroszcz. Drugi odcinek wiedzie od granicy województwa podlaskiego do granicy województwa lubelskiego, trzeci od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Lubartowa a ostatni z Lubartowa do Lublina.

Budowa polskiego odcinka Via Carpatii trwa od kilku lat. Jak powiedział wiceminister Jerzy Szmit, są już gotowe odcinki o łącznej długości 21 kilometrów o wartości niespełna miliarda złotych. Na innych są już prowadzone roboty budowlane, jeszcze inne są w fazie przetargowej.

Przedstawiciele resortu deklarują, że cały polski odcinek Via Carpatii będzie gotowy w 2025 roku. Budową trasy są też zainteresowane między innymi Słowacja, Bułgaria, Rumunia i Węgry.

Tagi: via carpatia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2017

OplaKto z Was pamięta,że Róża von thun und hohenstein i synuś ubolka Wałęsy głosowali przeciw budowie tej trasy w UE!?!!!

19-05-2017

PolakTo się nazywa patriotyzm, zbudujmy drogę która będą wywożone towary z i do portu w Kłajpedzie, który przez to stanie się konkurencja dla naszych … Czytaj całość

18-05-2017

Slawcze20 km za miliard. Dobra zmiana! Ta nieudolna PO budowała po 30 mln za km. A tu taki sukces dobrej zmiany. To takie 50+.

Rozwiń komentarze (53)