Notowania

inwestycje
06.10.2018 11:46

W Świdnicy wybudują hospicjum. Ze spadku od zmarłego pacjenta

Na tę wiadomość czekało wielu pacjentów. Miasto Świdnica i jedno ze stowarzyszeń wybudują hospicjum. Pieniądze zapewnił zmarły pacjent, choć losy inwestycji ważyły się do ostatniej chwili. O spadku przypomniała sobie rodzina mężczyzny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Gdak)
Hospicjum jednak powstanie w Świdnicy. Pieniądze zapewnił zmarły pacjent.

Towarzystwo „Hospicjum” dostał w spadku spore oszczędności, dom, lokal użytkowy i działki budowlane w Bystrzycy Dolnej. Zapisał je zmarły pacjent ośrodka. Mężczyzna mieszkał w Świdnicy i chorował na nowotwór kości. Zajmowali się nim lekarze i pielęgniarki z hospicjum.Rodzina nie miała z chorym kontaktu. Marzeniem pacjenta było to, aby po śmierci spieniężyć jego kilkumilionowy majątek i pomóc innym nieuleczalnie chorym. Historię opisała gazetawroclawska.pl.

Przeszedł 1000 kilometrów pieszo by wspomóc hospicja

W 2013 roku w ramach budżetu obywatelskiego Towarzystwo „Hospicjum” wygrało konkurs, ogłoszony przez miasto i rozpoczęło realizację budowy. Inwestycja miała powstać dzięki środkom własnym organizacji, które pochodziły ze spadku oraz w oparciu o dotację miejską, wynoszącą 900 tys. złotych. Jednak plany budowy stanęły w miejscu, gdy o spadku przypomniała sobie rodzina zmarłego.

Wydziedziczona córka zmarłego zakwestionowała testament. Ruszył proces, który trwał przez wiele lat. W tym roku zapadł prawomocny wyrok. Pozostało pytanie: czy szansa na budowę hospicjum nie przepadła? Okazało się, że są takie procedury. Miasto ogłosi nowy konkurs na realizację zadania i przekaże ponownie budowę wraz z dokumentacją.

- Sprawiedliwości stało się zadość i prawomocnym postanowieniem sąd utrzymał w mocy postanowienie, że cały majątek, zgodnie z wolą darczyńcy, przechodzi na rzecz naszego. Pieniądze wystarczą na dokończenie budowy – powiedziała "Gazecie Wrocławskiej" Joanna Gadzińska, prezes Towarzystwa „Hospicjum”.

Nieuleczalnie chory pacjenci w Świdnicy bardzo potrzebują stacjonarnego i bezpłatnego ośrodka. Ma on mieć modułową budowę. Nie ma pewności, jakie będzie wyposażenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, hospicjum, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2018

prosty człowiekZbyt wielu ludzi nie ma ani honoru, ani godności, ani nawet wstydu. Fajnie, że te pieniądze zrobią coś dobrego.

06-10-2018

lenaJak chorują rodzice, czy też dziadkowie to najlepiej umyć ręce od obowiązku, a póżniej łapy wyciągają po majątek. Wiedział facet co robi i niech mu … Czytaj całość

07-10-2018

ZniesmaczonaI bardzo dobrze.coreczka sobie przypomniala o spadku po ojcu.....a o ojcu ?..nie pamiętała

Rozwiń komentarze (5)