Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

W Świdnicy wybudują hospicjum. Ze spadku od zmarłego pacjenta

5
Podziel się:

Na tę wiadomość czekało wielu pacjentów. Miasto Świdnica i jedno ze stowarzyszeń wybudują hospicjum. Pieniądze zapewnił zmarły pacjent, choć losy inwestycji ważyły się do ostatniej chwili. O spadku przypomniała sobie rodzina mężczyzny.

Hospicjum jednak powstanie w Świdnicy. Pieniądze zapewnił zmarły pacjent.
Hospicjum jednak powstanie w Świdnicy. Pieniądze zapewnił zmarły pacjent. (Łukasz Gdak)
bELoKwTF

Towarzystwo „Hospicjum” dostał w spadku spore oszczędności, dom, lokal użytkowy i działki budowlane w Bystrzycy Dolnej. Zapisał je zmarły pacjent ośrodka. Mężczyzna mieszkał w Świdnicy i chorował na nowotwór kości. Zajmowali się nim lekarze i pielęgniarki z hospicjum.Rodzina nie miała z chorym kontaktu. Marzeniem pacjenta było to, aby po śmierci spieniężyć jego kilkumilionowy majątek i pomóc innym nieuleczalnie chorym. Historię opisała gazetawroclawska.pl.

Zobacz także: Przeszedł 1000 kilometrów pieszo by wspomóc hospicja

W 2013 roku w ramach budżetu obywatelskiego Towarzystwo „Hospicjum” wygrało konkurs, ogłoszony przez miasto i rozpoczęło realizację budowy. Inwestycja miała powstać dzięki środkom własnym organizacji, które pochodziły ze spadku oraz w oparciu o dotację miejską, wynoszącą 900 tys. złotych. Jednak plany budowy stanęły w miejscu, gdy o spadku przypomniała sobie rodzina zmarłego.

bELoKwTH

Wydziedziczona córka zmarłego zakwestionowała testament. Ruszył proces, który trwał przez wiele lat. W tym roku zapadł prawomocny wyrok. Pozostało pytanie: czy szansa na budowę hospicjum nie przepadła? Okazało się, że są takie procedury. Miasto ogłosi nowy konkurs na realizację zadania i przekaże ponownie budowę wraz z dokumentacją.

- Sprawiedliwości stało się zadość i prawomocnym postanowieniem sąd utrzymał w mocy postanowienie, że cały majątek, zgodnie z wolą darczyńcy, przechodzi na rzecz naszego. Pieniądze wystarczą na dokończenie budowy – powiedziała "Gazecie Wrocławskiej" Joanna Gadzińska, prezes Towarzystwa „Hospicjum”.

Nieuleczalnie chory pacjenci w Świdnicy bardzo potrzebują stacjonarnego i bezpłatnego ośrodka. Ma on mieć modułową budowę. Nie ma pewności, jakie będzie wyposażenie.

bELoKwTN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELoKwUi
inwestycje
wiadomości
KOMENTARZE
(5)
Barbara
3 lata temu
Dobry i mądry człowiek. Na szczęście Rydzykowi majątku nie przekazał.
Zniesmaczona
3 lata temu
I bardzo dobrze.coreczka sobie przypomniala o spadku po ojcu.....a o ojcu ?..nie pamiętała
Olek
3 lata temu
RIP.Nieznany a zmarły Pacjencie.
bELoKwUj
lena
3 lata temu
Jak chorują rodzice, czy też dziadkowie to najlepiej umyć ręce od obowiązku, a póżniej łapy wyciągają po majątek. Wiedział facet co robi i niech mu ziemia lekką będzie.
prosty człowi...
3 lata temu
Zbyt wielu ludzi nie ma ani honoru, ani godności, ani nawet wstydu. Fajnie, że te pieniądze zrobią coś dobrego.