Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z bezrobociem młodych. Polska otrzyma 75 mln euro

0
Podziel się:

Bez pracy pozostaje w Europie ponad 5 milionów młodych ludzi.

Walka z bezrobociem młodych. Polska otrzyma 75 mln euro
(Krystian Dobuszyński/Reporter)
bETNVdxh

Europosłowie apelują o jak najszybsze uruchomienie dodatkowych pieniędzy na walkę z bezrobociem wśród ludzi młodych. W tym roku roku na ten cel Komisja Europejska przeznaczyła miliard euro, czyli jedną trzecią pieniędzy przewidzianych na najbliższych 6 lat.

Komisarz odpowiedzialna za zatrudnienie i sprawy społeczne Marianne Tyssen podkreśliła, że uruchomienie miliarda euro ma szczególnie pomóc krajom, które nie mają wystarczających środków na finansowanie programów zmniejszania bezrobocia wśród ludzi młodych.

Bez pracy pozostaje ich w Europie ponad 5 milionów. Komisarz Tyssen zapewniła że, Komisja - aby nie obciążać krajowych budżetów - będzie wypłacać pieniądze awansem na finansowanie zgłoszonych programów.

bETNVdxj

Państwa natomiast zobowiązane będą zapewnić skuteczność podejmowanych działań. Jeśli przekazane kwoty zostaną źle wydane, Komisja zażąda ich zwrotu. Komisarz apelowała do państw członkowskich o szybkie zatwierdzenie propozycji Komisji.

Zobacz, jak spadło bezrobocie w Polsce w ciągu ostatniego roku

Polska może otrzymać w tym roku na ten cel 75 milionów euro. Europosłanki Danuta Jazłowiecka i Krystyna Łybacka apelowały o stworzenie systemu wysokiej jakości staży i szkoleń dla ludzi młodych, które byłyby finansowane z europejskich pieniędzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliard euro dla bezrobotnych. Kto się załapie? Chodzi o wsparcie państw członkowskich w ich staraniach o powrót młodych ludzi do pracy lub podejmowanie przez nich nauki lub staży.
4 tys. pracowników firmy finansowej na bruk Zwolnienia obejmą zarówno pracowników w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych krajach.
Ważne dane gospodarcze w Wielkiej Brytanii W Wielkiej Brytanii opublikowano serię pozytywnych wskaźników na rynku pracy.
bETNVdxK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)