Notowania

Czego nie robili Polacy w trakcie meczu. Ten wykres wiele wyjaśnia

Cała Polska kibicując wczoraj naszej reprezentacji wstrzymywała nie tylko oddech. Pomiędzy 18.00 a 18.45 spadło zużycie wody. Wystrzeliło momentalnie gdy tylko zagwizdano na przerwę. W sumie transmisję z meczu oglądało 12 mln Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Phil Oldham/Press Association/Eastnews)

Cała Polska kibicując w niedzielę naszej reprezentacji wstrzymywała nie tylko oddech. Pomiędzy godz. 18.00 a 18.45 spadło zużycie wody. Wystrzeliło, gdy tylko zagwizdano na przerwę.

Poniższy wykres z warszawskich wodociągów ilustruje, jak wielu Polaków kibicowało wczoraj biało-czerwonym. Dane pokazują rzeczywiste zużycie wody w niedzielę 12 czerwca między godziną 17.00 a 22.00. Krany w kuchniach i łazienkach przykręcono od godziny 18. To właśnie wtedy rozpoczął się mecz Polska-Irlandia Północna.

Zużycie wody w Warszawie spadło wtedy do poziomu ok. 7,5 tys. metrów sześciennych na godzinę. Około 18.40 wynosiło już tylko ok. 7 tys. kubików. Ale gdy sędzia o 18.45 zagwizdał na przerwę, zapotrzebowanie na wodę momentalnie wzrosło do nieco ponad 12 m. sześc. Polacy prawdopodobnie popędzili do łazienek załatwić potrzeby fizjologiczne.

Następnie do około godziny 19.15 zapotrzebowanie na wodę spadało, by przez kolejne pół godziny oscylować w okolicach 8 tys. kubików. Chwilę przed zakończeniem meczu Polska-Irlandia Północna, gdy wynik był jeszcze niepewny, zużycie wody spadło do nawet 6,5 tys. m. sześc. Zaraz jednak po końcowym gwizdku ponownie wystrzeliło do poziomu 12 tys. m. sześc.

- Nie jest to dla nas żaden problem. Mamy pompy ze specjalnymi tzw. falownikami, które mogą zwiększyć pobór wody i zaspokoić skokowe zwiększenie zapotrzebowania na wodę w sieci - mówi money.pl Roman Bugaj, rzecznik prasowy warszawskiego MPWiK.

Jak dodaje, podobne skoki w zużyciu wody można zaobserwować w trakcie wieczorów wyborczych lub ważnych mszy z udziałem papieża.

Z danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement wynika, że mecz oglądało w sumie 12 mln Polaków, z tego 7,02 mln wybrało transmisję w TVP1, a 4,99 mln na antenach Polsatu i Polsatu Sport. Przypomnijmy, że spotkanie zakończyło się wygraną nasze reprezentacji 1:0.

Tagi: euro 2016, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2016

Barteknie dopisaliście naszeJ rezprezentacji.. przypadek? w koncu kiedy pisze to niemiecka gazeta powinna napisac Waszej. Tak, czy inaczej.. chwała wielkiej … Czytaj całość

13-06-2016

szymonW czwartek spadnie pewnie do zera, w trakcie meczu :)

13-06-2016

Andzej 11e no piszą na głównej o jakimś efekcie Lewandowskiego a tu mi wyskakuje zużycie wody w Warszawie ....... BRAWO WP BRAWO MONEY

Rozwiń komentarze (7)