Notowania

wojna na ukrainie
04.11.2014 18:09

Wojna na Ukrainie. NATO: Wojska rosyjskie bliżej frontu

Moskwa w dalszym też ciągu szkoli rebeliantów na wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Moskwa w dalszym też ciągu szkoli rebeliantów na wschodzie tego kraju i dostarcza im sprzęt - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg._ _

_ Widzimy rosyjskich żołnierzy przemieszczających się bliżej granicy z Ukrainą _ - oświadczył Stoltenberg na konferencji prasowej wspólnej z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini. Dodał, że Rosja wciąż wspiera separatystów, szkoląc ich, dostarczając sprzęt i utrzymując siły specjalne we wschodniej Ukrainie.

Stoltenberg i Mogherini przypomnieli na konferencji prasowej, że członkowie NATO i państwa Unii Europejskiej nie uznają wyborów przeprowadzonych w samozwańczych republikach na wschodzie Ukrainy - w tzw. Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej.

Wybory nazwali nielegalnymi. Stoltenberg i Mogherini podkreślili, że głosowanie w samozwańczych republikach na wschodzie Ukrainy przeczy umowom z Mińska.

Zgodnie z ustaleniami podjętymi we wrześniu w stolicy Białorusi, Mińsku, Ukraina zgodziła się na wybory samorządowe i istotne poszerzenie kompetencji władz lokalnych na terenach na wschodzie kontrolowanych przez separatystów.

Odpowiednie ustawy przyjął nawet parlament; wybory miały odbyć się na początku grudnia. Separatyści przeprowadzili jednak w niedzielę własne wybory do władz samozwańczych republik.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz