Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Trwa ostrzał lotniska

0
Podziel się:

Separatyści wciąż naruszają formalne zawieszenie broni. W wyniku ich ostrzałów w ciągu ostatniej doby zginął jeden ukraiński żołnierz.

Wojna na Ukrainie. Trwa ostrzał lotniska
(EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Nasilają się ataki prorosyjskich separatystów na pozycje Ukraińców - informuje Rada Bezpieczeństwa Ukrainy. Trwa artyleryjski ostrzał. Separatyści koncentrują swoje siły w okolicach Doniecka i Mariupola.

Separatyści wciąż naruszają formalne zawieszenie broni. W wyniku ich ostrzałów w ciągu ostatniej doby zginął jeden ukraiński żołnierz, aczterech zostało rannych - poinfromował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Ukrainy Andrij Łysenko. Separatyści atakowali 45 razy m.in. ostrzelali pozycje Ukraińców w okolicach Nikołajewki i Nowosiełowki pod Mariupolem.

Wciąż też trwają ataki na kontrolowane przez Ukraińców lotnisko w Doniecku. Według danych Ukraińców separatyści przegrupowują i koncentrują swoje siły w okolicach Doniecka i Mariupola. Wyposażeni są w broń, również artylerię pochodzącą z Federacji Rosyjskiej.

W Doniecku tej nocy słychać było wybuchy. W wyniku ostrzałów z rakiet grad i moździerzy zginął jeden mieszkaniec miasta, a jeden został ranny. Uszkodzonych też zostało wiele cywilnych budynków. Kijów odpowiedzialnością za ostrzały cywilów obarcza separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocna opinia: Rosja i NATO grają w ping-ponga Pełnomocnik rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją powiedział, że manewry rosyjskiego lotnictwa można uznać za reakcję Moskwy na działania NATO na wschodnich rubieżach Sojuszu.
NATO ostrzega: Rosyjscy żołnierze nadal na wschodzie Ukrainy. A Putin na to... Prezydent Rosji przekonuje, że nie zależy mu na odbudowie imperium. Krytykuje również politykę zagraniczną USA i wspomnia o... Polsce.
Wojna na Ukrainie. RPO wystąpiła z inicjatywą pomocy humanitarnej Chodzi o dary dla osób, które straciły domy i pozostają, w trudnych warunkach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)