Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Wielki wieżowiec w centrum Warszawy, będzie najwyższy w UE. Nowe zdjęcia z budowy

78
Podziel się:

Jak na drożdżach w centrum Warszawy wyrasta Varso Place, kompleks trzech wieżowców. Najwyższy z nich będzie też najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Spółka pokazała najnowsze zdjęcia z budowy.

W Warszawie powstaje najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej
W Warszawie powstaje najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej (HB Reavis / Materiały prasowe)

Varso Place powstaje w samym centrum Warszawy, na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej. Inwestycja realizowana jest przez HB Reavis. Będzie to kompleks trzech wieżowców, które będą wysokie na 81, 90 oraz 230 metrów. Ten ostatni, który otrzymał nazwę Varso Tower, łącznie z 80-metrowym masztem będzie miał wysokość 310 m i będzie tym samym najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej (wyprzedając londyński The Shard, który mierzy nieco ponad 309 m).

Jak podaje spółka, oszklona jest już hotelowa wieża Varso 1, w jej wnętrzu trwają prace wykończeniowe. Jeszcze w tym miesiącu biurowiec Varso 2 osiągnie finalną wysokość. Z kolei Varso Tower ma już 17 pięter, rośnie w tempie ok. 1 piętra na tydzień. Niższe budynki będą gotowe za pół roku, a Varso Tower - rok później i będzie miał 53 piętra, taras widokowy oraz restaurację i bar na wysokości 230 m.

– Kompleks Varso Place dostarczy łącznie 144 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. W środkowym budynku, który najszybciej osiągnął docelową wysokość 81 metrów, już pod koniec marca wynajętych zostało aż 85 proc. dostępnej powierzchni – mówi Piotr Smagała, Managing Director firmy REDD, dostawcy danych o rynku biurowym.

– Wiosną przyszłego roku do Varso Place przeprowadzi się 1200 pracowników Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowa została zawarta na pięć lat. BGK zajmie około 12 400 m kw. powierzchni biurowej w Varso 2 – dodaje Piotr Smagała z REDD.

Wcześniej HB Reavis na realizację trzech budynków otrzymało bankowe finansowanie budowlano-inwestycyjne w kwocie 350 mln euro. Kredyt przyznany przez konsorcjum czterech banków - Santander Bank Polska, Bank Pekao S.A., Helaba oraz UniCredit - jest największym kredytem budowlanym w historii polskiego rynku nieruchomości.

Zobacz także: Obejrzyj: Wielka płyta nie taka zła. "Było wiele mitów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(78)
aska
4 lata temu
Dla kogo to wszystko jest budowane bo nas przeciez nie stac na takie budynki,kraj sie zmienia,wlasciciel tez.
Piotr
4 lata temu
Jednak został sklasyfikowany przez UE dopiero jako na 28-miejscu w Unii Europejskiej i prawdziwą wysokość ma 230 m, a nie 310 m, niedługo zamiast 80 m iglicy doczepią iglice 300 m i stwierdzą, że wieżowiec ma 600 m. Jak zwykle Warszawka i naciąganie... żaden wieżowiec w UE nie ma tak dużej iglicy, bo nikt nie ma mani wielkości tj. jak WWA...
Nickt
5 lata temu
To wypierdki a nie drapacze. Wioska gminna w Chinach ma wyższe. Podawanie 310 metrów Varso jest śmieszne. 80 metrowa wieża to nie budynek. Komin elektrociepłowni Kawęczyn ma 300 metrów i jest teraz najwyzsza budowlą w Warszawie.
🏦🏥🏦🏥
5 lata temu
VARSO. Bedzie miał 230 do dachu , w perspektywie panoramy Canalleto od strony wisły ten wieżowiec w porównaniu do PKiN bedzie wyglądał na nizszy i chudy i wręcz ANEMICZNIE
🏦🏥🏦🏥
5 lata temu
VARSO. Bedzie miał 230 do dachu , w perspektywie panoramy Canalleto od strony wisły ten wieżowiec w porównaniu do PKiN bedzie wyglądał na nizszy i chudy i wręcz ANEMICZNIE
...
Następna strona