Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Wnioski o dodatek węglowy tylko do dziś. Można dostać 3 tys. zł

6
Podziel się:

Wniosek o dodatek węglowy można składać do 30 listopada 2022 roku. Wsparcie w wysokości 3 tys. zł przysługuje gospodarstwom domowym, które są ogrzewane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Gminy mają dwa miesiące na wypłacenie pieniędzy od dnia złożenia dokumentu.

Wnioski o dodatek węglowy tylko do dziś. Można dostać 3 tys. zł
30 listopada mija termin składania wniosków o dodatek węglowy (Agencja Wyborcza.pl, Patryk Ogorzałek)

Ustawę o dodatku węglowym prezydent podpisał 11 sierpnia. Przewiduje ona dodatek w wysokości 3 tys. zł, przysługujący gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Problemy z dodatkiem węglowym. Posłanka wylicza miasta

Dodatek węglowy. Wnioski można składać do 30 listopada

Aby otrzymać dodatek węglowy, trzeba złożyć wniosek o jego wypłatę do gminy do 30 listopada. Zgodnie ze zmianą ustawy o dodatku węglowym wprowadzoną w ustawie o wsparciu odbiorców ciepła, gminy mają na jego wypłatę do dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Niezbędny jest wpis zgłaszający jedno z powyższych źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Przy rozpatrywaniu wniosków brany będzie wpis lub zmiana dokonana w systemie do 11 sierpnia 2022 r.

Z informacji Ministerstwa Klimatu i Środowiska wynika, że pierwsza transza na dodatek węglowy wynosi 9,5 mld zł (pieniądze na ten cel zapewnił m.in. Narodowy Bank Polski). Fundusze te trafią do samorządów, jak tylko zaksięgują je urzędy wojewódzkie, choć gminy już dziś mierzą się z kolejkami mieszkańców. Łączny budżet, jaki jest zaplanowany na ten cel, wynosi 11,5 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Jakub
2 lata temu
Wniosek złożyłem we wrześniu. Otrzymałem potwierdzenie, że został mi przyznany, a do dziś kasa się nie pojawiła. MOPS w odpowiedzi na mojego maila odpisał, że nie otrzymali kasy i nie wiedzą kiedy otrzymają.
Jovars
2 lata temu
Dodatkiem zatykają uszy a węgla jak nie było tak nie ma. Kończy się listopad i nie można było zorganizować punktu sprzedaży. Teraz tłumaczą się, że mają trudności z założeniem odrębnego konta. Temperatury spadają a węgla brak. Szkoda, że nie spadają organizatorzy tego bałaganu. Jedyne wyjście to zapakować śpiwór i zainstalować się w gminie, bo tam na pewno będzie ciepło.
baca
2 lata temu
z jednej strony dopłaty do węgla z drugiej podwyżki cen gazu ziemnego, ot taka dziwna pisowska "sprawiedliwość" !!! To pewnie w trosce o miejskich emerytów :)
Twój nick
2 lata temu
PiS walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach
Emeryt
2 lata temu
A czemu tylko do dzisiaj??? Zawsze jakieś terminy i wymagania. Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z babeczką z wioski cywilizowana internet ma ale nie wiedziała. W tym tygodniu poleciała GALOPEM i w końcu może będzie w chałupie ciepło. Albo wszyscy po równo albo nikt!!! Ci od peletu, gazu, pomp ciepła to darmo grzeją???