Notowania

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński chwali wybór Wojciechowskiego na komisarza

- To jest najważniejsza funkcja, jaką uzyskaliśmy w UE - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński o zatwierdzeniu Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa. Tym samym stwierdził, że związany z PiS Wojciechowski jest ważniejszy od Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński chwali wybór Wojciechowskiego na komisarza (Fot: GERARD/REPORTER)

- Mamy też i wydarzenie, które państwo znacie, a które jest dla nas bardzo korzystne, i bardzo dobre dla polskich rolników. Ostateczna decyzja ws. Janusza Wojciechowskiego. Jednomyślnie został on zatwierdzony przez przedstawicieli wszystkich grup w PE jako przyszły komisarz ds. rolnictwa. To jest najważniejsza funkcja, jaką uzyskaliśmy w UE. Bo nie przewodniczący Rady Europejskiej, tylko właśnie komisarz, który dysponuje ogromnym budżetem, jest najważniejszy - stwierdził.

Ubojnie i rzeźnie będą musiały instalować całodobowy monitoring
Ubój zwierząt pod okiem kamery. Zaostrzą przepisy po bulwersującym reportażu

Tym samym umniejszył on nie tylko rolę Donalda Tuska, ale też innych komisarzy z Polski, choć ich stanowisk już nie wymieniał: Elżbiety Bieńkowskiej, która odpowiadała za przemysł, Janusza Lewandowskiego (budżet) i Danuty Huebner (polityka regionalna). Najwyraźniej Kaczyński Wojciechowskiego stawia też wyżej od Jerzego Buzka, który był Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Zobacz też: Zmiany klimatu wpłyną na polskie rolnictwo. Możemy na tym skorzystać

- Będzie on realizował koncepcję, którą chciał realizować w naszej ojczyźnie, a teraz będzie mógł przeprowadzać w całej Europie. Rolnictwa opartego na mniejszych i średnich gospodarstwach rolnych. To naprawdę wielki dzień - dodał Kaczyński.

Podczas wystąpienia Kaczyński uderzył w Leszka Balcerowicza. - Jego koncepcja polegała na tym, żeby rozwijać Polskę eksploatując wieś - przekonywał.

Susza. Panującą suszę najdotkliwiej odczuwają rolnicy w województwie lubuskim.
Susza w Polsce. Rolnicy załamują ręce

- Generalnie rzecz biorąc, postawa rządzących była taka sama. Ale w pewnym momencie powstała formacja polityczna, która nie wstydziła się polskiej wsi. Tutaj mogę zacytować, przepraszam, bo to nie wypada, samego siebie: że jesteśmy dumni, że reprezentujemy polską wieś. I nie były to czcze słowa. To było przeświadczenie, że polską wieś trzeba wydźwignąć. Celem jest zrównanie poziomu życia na wsi i w miastach - mówił Kaczyński.

- My chcemy polską wieś naprawdę wesprzeć. Wieś jest w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - przekonywał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2019

OlaDurne gadanie dla ciemniaków.

09-10-2019

kojaSzkoda słów , do niego nic nie dociera , on ma swoją wizję swoje myślenie .

10-10-2019

xxxOczywiście, że Wojciechowski jest ważniejszy, z punktu widzenia Polski, od tuska, ponieważ tusk jest niemieckim politykiem, a nie Polskim

Rozwiń komentarze (354)