Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|
aktualizacja

Chiny do Korei Płn: zabierzcie wszystkich swoich pracowników

57
Podziel się:

Chiński rząd zażądał kilkukrotnie od władz Korei Północnej, by zabrały z powrotem do kraju wszystkich swoich obywateli pracujących w Chinach - wynika z ustaleń południowokoreańskiej agencji Yonhap. Taka decyzja oznacza prawdopodobnie zmniejszenie dochodów reżimu Kim Dzong Una.

Chiny do Korei Płn: zabierzcie wszystkich swoich pracowników
Na zdjęciu przywódca Chin Xi Jinping (Getty Images, TINGSHU WANG)

Podczas gdy władze Korei Północnej chciały wycofywać swoich obywateli stopniowo, Pekin zażądał od Pjongjangu zabrania wszystkich pracowników, których wizy wygasają - podawała w ubiegłym miesiącu agencja Yonhap, powołując się na anonimowe źródło. I zwracała uwagę, że Chiny są postrzegane jako główna "dojna krowa" dla Korei Północnej, która ma kłopoty z uzyskaniem obcej waluty z powodu międzynarodowych sankcji.

W 2017 r. Rada Bezpieczeństwa ONZ zobowiązała wszystkie państwa członkowskie do odesłania północnokoreańskich pracowników do końca 2019 roku. Ma to odciąć reżim od dochodów w twardej walucie. Szacuje się jednak, że dziesiątki, a być może nawet setki tysięcy pracowników z Korei Północnej pozostają w Chinach i Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kto zapłaci akcyzę za elektryki? Adam Sikorski w Biznes Klasie.

- Wysyłanie przez Koreę Północną swoich pracowników za granicę oraz przemyt węgla i ropy naftowej za pośrednictwem transferu między statkami to nielegalne działania, które naruszają rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział w rozmowie z agencją Yonhap anonimowy urzędnik MSZ Korei Południowej. - Jako (niestały) członek Rady Bezpieczeństwa nasz kraj wzywa wszystkie państwa członkowskie ONZ do pełnego wdrożenia rezolucji RB - dodał.

Według źródła agencji Yonhap Chiny, "główny sojusznik i dobroczyńca gospodarczy Korei Północnej", również zaostrzyły odprawy celne eksportu do tego kraju i zintensyfikowały działania przeciwko przemytowi.

"Przyjazne stosunki"

Państwo Środka może próbować zwiększyć swój wpływ na Koreę Północną w czasie, gdy kraj ten zacieśnia współpracę wojskową z Rosją - dodała agencja, powołując się na analityków.

Rzecznik chińskiego MSZ Lin Jian poproszony przez Yonhap o komentarz stwierdził, że "nie słyszał o tej sprawie", dodając, że "Chiny i Korea Północna są sąsiadami i zawsze utrzymywały tradycyjnie przyjazne i oparte na współpracy stosunki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(57)
Memiś
4 tyg. temu
A Unia woła: zabierzcie swoich oszustów sklepów internetowych, bo wykończą nasze firmy kurierskie.
Memiś
4 tyg. temu
Powinien przyjąć jeszcze deportowanych z Unii chińskich (z Hongkongu)oszustów internetowych i zrobić z nich dawców dla uczciwie pracujących Chińczyków.
Honju
4 tyg. temu
Chiny tylko czekają na odpowiedni momen aby przejąc Syberię od Rosji.Putin cieszy się z rzekomej przyjaźni chińczyków a chińczycy zacierają ręce i czekają jak osłąbiona wojną Rosja oddda Syberję za darmo
Kim dzwon wuj
miesiąc temu
Konflikt Chiny-Korea Płn. - to lubię. 3-majmy kciuki.
Prezespowraca
miesiąc temu
O co chodzi? Oni przynajmniej pracują, i to z woli pracodawców, bo przecież nikt nie ma obowiązku ich zatrudniania! Uciekinierzy z afrykańskich reżimów wpuszczani na teren UE bez jakiegokolwiek kontroli natomiast pasożytują na ciężkiej pracy Europejczyków - i to jest już w porządku, tak?
...
Następna strona