Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

Zakaz wjazdu działa. Sprawdziliśmy, ile aut zawrócono do Rosji

Podziel się:

"Do chwili obecnej zawrócono 1 pojazd" - poinformowała money.pl Straż Graniczna w poniedziałek. Od niedzieli obowiązuje zakaz wjazdu do Polski samochodów na rosyjskich tablicach rejestracyjnych.

Zakaz wjazdu działa. Sprawdziliśmy, ile aut zawrócono do Rosji
Zakaz wjazdu aut na rosyjskich tablicach rejestracyjnych obowiązuje od niedzieli 17 września (East News, Piotr Hukalo)

O egzekwowanie tego zakazu zapytaliśmy oddziały Straży Granicznej odpowiedzialne za całą wschodnią granicę, tj. na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Na terenie Podlaskiego Oddziału SG nie ma obecnie ani jednego przejścia, na którym prowadzona byłaby odprawa, z kolei na przejściach z Ukrainą na Podkarpaciu ruch aut z rosyjskimi tablicami był "marginalny". Ani tam, ani na Lubelszczyźnie nie stwierdzono ani jednego samochodu na rosyjskich tablicach, który zostałby zawrócony z polskiej granicy.

- W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, od niedzieli 17 września br. dot. zakazu przywozu do Polski samochodów osobowych zarejestrowanych w Rosji, informuję, że na dwóch czynnych drogowych przejściach granicznych z Obwodem Królewieckim do chwili obecnej zawrócono jeden pojazd. Podróżni są informowani o ograniczeniach na bieżąco - mówi money.pl mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosyjskie linie mogą się posypać? “Tak samo było z Chersoniem”

Rosyjskie auta do Polski nie wjadą. Jest zakaz

Zakaz to konsekwencja opublikowania 8 września wytycznych Komisji Europejskiej ws. zakazu wjazdu na teren UE aut zarejestrowanych w Rosji. Już wcześniej takim zakazem objęte były samochody ciężarowe. Podobne regulacje wprowadzili już Litwini, Łotysze, Estończycy i Finowie (choć z pewnymi wyjątkami).

- Dotyczy to wszystkich samochodów, zarówno tych, które są wykorzystywane komercyjnie jak i również samochodów prywatnych niezależnie od tego czy właścicielem samochodu jest obywatel Rosji czy też obywatel innego państwa. Zasada jest taka - samochód zarejestrowany w Rosji nie ma prawa wjazdu do Polski - wyjaśniał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński w sobotę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl