Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamknięte szkoły. Od poniedziałku kolejne instytucje z ograniczeniami

W poniedziałek ograniczenia działalności obejmą kolejne jednostki oświatowe. Poradnie psychologiczno-pedagogiczne będą pracować zdalnie, zawieszone będą zajęcia w przedszkolach i szkołach specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Tak właśnie wyglądają szkoły od 12 marca

Od połowy marca zawieszone są zajęcia w publicznych i niepublicznych szkołach i przedszkolach. Pierwsza regulacja dopuszczała działalność przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, a także szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Niezależnie od tego, znaczna większość rodziców zdecydowała o tym, że dziecko nie będzie korzystało z zajęć w tych instytucjach – wynika z informacji MEN.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Zamknięte szkoły przez koronawirusa. Zobacz, jak wnioskować o zasiłek opiekuńczy

Teraz, na podstawie podpisanej w piątek nowelizacji rozporządzenia, działanie większości tych placówek również zostanie ograniczone.

Nie ograniczono funkcjonowania szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Rozporządzenie wchodzi w życie 6 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, szkoły, ministerstwo edukacji narodowej, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

Dr Prozak.Najwyższa pora zamknąć sejm, rząd postawić przed Trybunałem Stanu za zrujnowanie Polski i wybrać 100 nowych posłów, aby stworzyli nowy rząd. Senat i … Czytaj całość

03-04-2020

emperor123Czyli 15 kwietnia dzieci nie wrócą do szkoły ...

03-04-2020

Za późnoDopiero teraz?

Rozwiń komentarze (130)