Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zamknięte szkoły. Od poniedziałku kolejne instytucje z ograniczeniami

130
Podziel się

W poniedziałek ograniczenia działalności obejmą kolejne jednostki oświatowe. Poradnie psychologiczno-pedagogiczne będą pracować zdalnie, zawieszone będą zajęcia w przedszkolach i szkołach specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

Tak właśnie wyglądają szkoły od 12 marca
Tak właśnie wyglądają szkoły od 12 marca (123RF)
bErSjkXV

Od połowy marca zawieszone są zajęcia w publicznych i niepublicznych szkołach i przedszkolach. Pierwsza regulacja dopuszczała działalność przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, a także szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Niezależnie od tego, znaczna większość rodziców zdecydowała o tym, że dziecko nie będzie korzystało z zajęć w tych instytucjach – wynika z informacji MEN.

bErSjkXX

Teraz, na podstawie podpisanej w piątek nowelizacji rozporządzenia, działanie większości tych placówek również zostanie ograniczone.

Nie ograniczono funkcjonowania szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Rozporządzenie wchodzi w życie 6 kwietnia.

bErSjkYd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErSjkYy
KOMENTARZE
(130)
Sprawiedliwoś...
rok temu
Niektórzy rodzice są w rozpacz, bo muszą w końcu sami zająć się swoimi dziećmi. I dobrze!
khaki
rok temu
Kto z decydentów prowadził kiedykolwiek firmę i wie jak działa gospodarka? Obawiam się, że poza Morawickim niewielu. To potwierdzają chaotyczne decyzje.
majk
rok temu
Niemcy szacują, że zachoruje 70% populacji to u nas będzie to koło 25 mln. Łózek mamy 10 tys!!! A mówili, że są gotowi - chyba zamknąć urzędy i wypić kawę.
bErSjkYz
kudu
rok temu
Budżetowi szczęśliwcy, gdy padnie gospodarka dla was też skończą się konfitury.
Tiko
rok temu
Ciągle zakazy, a z czego żyć...
...
Następna strona