Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Zasiłek za koronawirusa? ZUS stawia jasno sprawę

47
Podziel się:

Ciężko jest jednocześnie pracować i być poddanym kwarantannie z powodu podejrzenia zakażenia wirusem. Dla ZUS-u jest to podstawa, aby wypłacić świadczenie z tytułu choroby.

Osoby poddane kwarantannie dostaną zasiłek chorobowy.
Osoby poddane kwarantannie dostaną zasiłek chorobowy. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Prawo jest nieubłagane. Jeśli w Polsce jest osoba, która mogła zostać zarażona chorobą zakaźną, to inspektor sanitarny może wydać decyzję o poddaniu takiej osoby kwarantannie.

Taka osoba powinna jednak przynieść dokument z decyzją swojemu pracodawcy. Powód to zasiłek chorobowy. Jak pisze Polska Agencja Prasowa, z którą rozmawiał rzecznik ZUS-u, w tak szczególnej sytuacji choremu należy się wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy.

Z danych resortu zdrowia wynika, że wykonano dotychczas ponad 350 badań pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2 i nie potwierdziły one jego obecności w Polsce.

Z kolei na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. Nowy wirus rozprzestrzenił się już na blisko 50 krajów.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(47)
Wójt
4 lata temu
Jak ma przynieść jeśli jest poddany kwarantannie?
JANUSZ
4 lata temu
JAK MA PRZYNIEŚĆ DOKUMENT JEŻELI BĘDZIE IZOLOWANA ?!
mk
4 lata temu
Wróciłem niedawno z Mediolanu, czy zgłosił bym się do lekarza gdybym u siebie podejrzewał korona wirusa ? Chyba tak - pomimo tego że pod płotem zaraz miałbym TVN, TVP, Fakt, Radio Z i cała resztę żądną sensacji. Ale czy wszyscy będą mieli taką odporność na stres ? W Polsce jak się pojawi wirus, to będzie jak we Włoszech - od razu 500, na nazajutrz 1000, a za tydzień 10 tys chorych.
Pociesze ZUS.
4 lata temu
Eee jak tylko się pojawi to zawieszam działalność.. Tak samo pewnie z półtora miliona prowadzących zrobi.
bzetty
4 lata temu
"Taka osoba powinna jednak przynieść dokument z decyzją swojemu pracodawcy. "No i zarazić po drodze ze 100 osób.Ależ tan autor jest mądry.
...
Następna strona