Notowania

Zasiłek za koronawirusa? ZUS stawia jasno sprawę

Ciężko jest jednocześnie pracować i być poddanym kwarantannie z powodu podejrzenia zakażenia wirusem. Dla ZUS-u jest to podstawa, aby wypłacić świadczenie z tytułu choroby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Osoby poddane kwarantannie dostaną zasiłek chorobowy. (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Prawo jest nieubłagane. Jeśli w Polsce jest osoba, która mogła zostać zarażona chorobą zakaźną, to inspektor sanitarny może wydać decyzję o poddaniu takiej osoby kwarantannie.

Taka osoba powinna jednak przynieść dokument z decyzją swojemu pracodawcy. Powód to zasiłek chorobowy. Jak pisze Polska Agencja Prasowa, z którą rozmawiał rzecznik ZUS-u, w tak szczególnej sytuacji choremu należy się wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy.

Z danych resortu zdrowia wynika, że wykonano dotychczas ponad 350 badań pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2 i nie potwierdziły one jego obecności w Polsce.

Z kolei na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. Nowy wirus rozprzestrzenił się już na blisko 50 krajów.

Obejrzyj: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2020

JanWobec tego, że w Polsce zasiłek chorobowy za pierwszy miesiąc choroby płaci ten kto zatrudnia pracownika, to kosztami kwarantanny z powodu … Czytaj całość

28-02-2020

WilkoszCo za ludzie tam pracują!!! Jak osoba będąca poddana kwarantannie może przynieść pracodawcy dokument!!!! Czy Zusy Papy i te inne wielkie polskie … Czytaj całość

28-02-2020

ObserwatorJuz widzę minę mojego szefa jak będę zarazony wręczał mu dokument , że podlegam kwarantannie

Rozwiń komentarze (47)