Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Zerowy PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli 26 lat, jeszcze w tym roku

39
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki ma nadzieję, że likwidacja PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia zachęci ich do pozostania w Polsce i podejmowania pracy w kraju. Ustawa wejdzie w życie na początku października.

Leszek Skiba zaprezentowała harmonogram przyjęcia ustawy likwidującej PIT dla pracowników przed 26 rokiem życia
Leszek Skiba zaprezentowała harmonogram przyjęcia ustawy likwidującej PIT dla pracowników przed 26 rokiem życia (East News, Mateusz Jagielski/East News)

Jednym z elementów "Nowej Piątki", czyli zestawu ustaw o charakterze socjalnym, jest likwidacja PIT dla osób do 26 lat. Będzie ona obejmowała wszystkie osoby, które nie ukończyły 26. roku życianiezależnie od typu umowy, która reguluje ich pracę. Skorzystają zarówno ci, którzy mają etat, ale też pracujący na umowach cywilnoprawnychumowie o dzieło i zlecenia.

Mateusz Morawiecki powiedział, że ma to być sposób na zatrzymanie młodych ludzi w Polsce.
Kiedy możemy się spodziewać wejścia w życie ustawy likwidującej PIT dla najmłodszych zatrudnionych?

- Prace nad nim już trwają. Chcemy, aby rozwiązanie to zaczęło funkcjonować jeszcze w tym roku podatkowym – powiedział Leszek Skiba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, który prezentował w imieniu resortu plan wdrażania ustawy.

Zobacz także: Obietnice PiS. Zapytaliśmy ekonomistę, jaki będą miały wpływ na gospodarkę

W kwietniu odbędą się konsultacje. W pierwszej połowie maja projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów, a w połowie tego miesiąca trafi do prac parlamentarnych. Na biurku prezydenta znajdzie się w czerwcu. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, ustawa wejdzie w życie 1 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

pit
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(39)
Scythopolis
5 lata temu
Zwolnienie z PIT do 26 roku życia, obniżka PIT, ZUS zależny od dochodów firmy. Wszystko wskazuje, ze rząd niszczy kraj i obywateli. Żaden rząd od 1989 r. nie podejmował takich działań.
Ulka
5 lata temu
Moze wreszxcie skonczy sie emigracja Polakow?Szczegolnie chodzi o mlodych ludzi. Zniesienie dla nich PiTuna pewno bedzie mialo wplyw na ich decyzje.
Polka
5 lata temu
Dbalosc o mlodych Polakow to dbalosc o przyszlosc Polski.Oby to zniesienie PITu zatrzymalo jak najwiecej mlodych ludzi w kraju.
Jeszcze więks...
5 lata temu
udogodnienie wprowadziłem w naszym cechu. Już 3 młodych ludzi namówiłem do otwarcia działalnosci za granicą. I to nie koniec. Jak im nałozyli na plecy kasy fiskalne, uraczyli Jednolitym Plikiem Kontrolnym, zakupem komputerów, nauką pracy na nich, nabyciem aplikacji, studiowaniem ich, wyrabianiem podpisów elektronicznych, lataniem po ksiegowych z dokumentami, opłacaniem księgowych - to nie mieli wątpliwości. Jeszcze tylko opowiedziałem im o Najdrozszym Wiecznie Żywym Mauzoleum ZUS i o cieciach z skarbówki szlajających się po ich kontach. Jeszcze spowoduję większe sukcesy w odciążeniu tego rządu.
emerytka
5 lata temu
Co oni jeszcze wymyślą? Chyba już wszystkich mających prawo głosu nierobów obdarowali, tylko tym, którzy ciężko pracują na to wszystko nie dali nic.. Kto jeszcze jest na tyle głupi, żeby im uwierzyć? To desperacka walka o utrzymanie władzy, bo się boją, że jak ją stracą, to będą musieli odpowiadać za niszczenie Polski. Ludzie, idźmy do urn, im więcej nas zagłosuje przeciwko nim, tym większe szanse na to, że PiS przestanie doprowadzać Polskę do ruiny!
...
Następna strona