Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Zerowy PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli 26 lat, jeszcze w tym roku

39
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki ma nadzieję, że likwidacja PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia zachęci ich do pozostania w Polsce i podejmowania pracy w kraju. Ustawa wejdzie w życie na początku października.

Leszek Skiba zaprezentowała harmonogram przyjęcia ustawy likwidującej PIT dla pracowników przed 26 rokiem życia
Leszek Skiba zaprezentowała harmonogram przyjęcia ustawy likwidującej PIT dla pracowników przed 26 rokiem życia (East News, Mateusz Jagielski/East News)
bDKdlHjF

Jednym z elementów "Nowej Piątki", czyli zestawu ustaw o charakterze socjalnym, jest likwidacja PIT dla osób do 26 lat. Będzie ona obejmowała wszystkie osoby, które nie ukończyły 26. roku życianiezależnie od typu umowy, która reguluje ich pracę. Skorzystają zarówno ci, którzy mają etat, ale też pracujący na umowach cywilnoprawnychumowie o dzieło i zlecenia.

Mateusz Morawiecki powiedział, że ma to być sposób na zatrzymanie młodych ludzi w Polsce.
Kiedy możemy się spodziewać wejścia w życie ustawy likwidującej PIT dla najmłodszych zatrudnionych?

bDKdlHjH

- Prace nad nim już trwają. Chcemy, aby rozwiązanie to zaczęło funkcjonować jeszcze w tym roku podatkowym – powiedział Leszek Skiba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, który prezentował w imieniu resortu plan wdrażania ustawy.

Zobacz także: Obietnice PiS. Zapytaliśmy ekonomistę, jaki będą miały wpływ na gospodarkę
bDKdlHjN

W kwietniu odbędą się konsultacje. W pierwszej połowie maja projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów, a w połowie tego miesiąca trafi do prac parlamentarnych. Na biurku prezydenta znajdzie się w czerwcu. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, ustawa wejdzie w życie 1 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKdlHki
pit
gospodarka
KOMENTARZE
(39)
tyle
2 lata temu
Kolejny PLUS tak stworzony aby jak najmniej ludzi z niego skorzystało
Dwr
2 lata temu
Pomysł PIS na zwolnienie młodych pracowników z płacenia podatku to plucie w twarz wieloletnim pracownikom, rzetelnym płatnikom podatków. Byłby dobry naście lat temu. Teraz młodzi ludzie są rozchwytywani przez pracodawców. Niejednokrotnie na start dostają więcej niż długoletni pracownicy.
emerytka
2 lata temu
Co oni jeszcze wymyślą? Chyba już wszystkich mających prawo głosu nierobów obdarowali, tylko tym, którzy ciężko pracują na to wszystko nie dali nic.. Kto jeszcze jest na tyle głupi, żeby im uwierzyć? To desperacka walka o utrzymanie władzy, bo się boją, że jak ją stracą, to będą musieli odpowiadać za niszczenie Polski. Ludzie, idźmy do urn, im więcej nas zagłosuje przeciwko nim, tym większe szanse na to, że PiS przestanie doprowadzać Polskę do ruiny!
bDKdlHkj
Pisowskie mrz...
2 lata temu
Co za glupota. Wyjada po skonczeniu 26 lat
Tomek
2 lata temu
Marzyciel !! A kto z młodych będzie chciał tutaj pracować za 2,5--3 tysiące netto ? Mieszkanie ledwie 60 metrów, to koszt ponad 300 tysięcy złotych ! Kto z młodych będzie chciał brać pożyczki na 15- 20 lat i się bawić w spłacanie przy tak niskich pensjach ? A gdzie pozostałe sprawy ?
...
Następna strona