Notowania

Zerowy PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli 26 lat, jeszcze w tym roku

Premier Mateusz Morawiecki ma nadzieję, że likwidacja PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia zachęci ich do pozostania w Polsce i podejmowania pracy w kraju. Ustawa wejdzie w życie na początku października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Leszek Skiba zaprezentowała harmonogram przyjęcia ustawy likwidującej PIT dla pracowników przed 26 rokiem życia (Fot: Mateusz Jagielski/East News)

Jednym z elementów "Nowej Piątki", czyli zestawu ustaw o charakterze socjalnym, jest likwidacja PIT dla osób do 26 lat. Będzie ona obejmowała wszystkie osoby, które nie ukończyły 26. roku życianiezależnie od typu umowy, która reguluje ich pracę. Skorzystają zarówno ci, którzy mają etat, ale też pracujący na umowach cywilnoprawnychumowie o dzieło i zlecenia.

Mateusz Morawiecki powiedział, że ma to być sposób na zatrzymanie młodych ludzi w Polsce.
Kiedy możemy się spodziewać wejścia w życie ustawy likwidującej PIT dla najmłodszych zatrudnionych?

- Prace nad nim już trwają. Chcemy, aby rozwiązanie to zaczęło funkcjonować jeszcze w tym roku podatkowym – powiedział Leszek Skiba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, który prezentował w imieniu resortu plan wdrażania ustawy.

Obietnice PiS. Zapytaliśmy ekonomistę, jaki będą miały wpływ na gospodarkę

W kwietniu odbędą się konsultacje. W pierwszej połowie maja projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów, a w połowie tego miesiąca trafi do prac parlamentarnych. Na biurku prezydenta znajdzie się w czerwcu. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, ustawa wejdzie w życie 1 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Nowa Piątka, pit, podatki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2019

EwaA kto pracuje w tym wieku? Chyba tylko gomofilce na wsiach, albo głąby po zawodówkach. Normalni ludzie studiują do 25 lat. No dorabiają czasem w … Czytaj całość

05-03-2019

studentMam 21 lat i widzę jak rząd troszczy się o ludzi. Na pewno nie wyjadę zagranicę i spróbuję swoich szans w Polsce. Jeszcze te ulgi dla nowych … Czytaj całość

05-03-2019

RajekDoczekaliśmy się rządu, który obniża podatki. Skorzysta na tym każdy pracujący Polak.

Rozwiń komentarze (39)