Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zmiany w funduszu alimentacyjnym. Więcej dzieci dostanie pieniądze

8
Podziel się

Od października wzrośnie kryterium dochodowe, które uprawnia do ubiegania się o alimenty z funduszu. Skorzysta na tym nawet 60 tys. dzieci - wylicza "Fakt".

Alimenty. Od października wzrośnie kryterium dochodowe, które uprawnia do ubiegania się o pieniądze z funduszu.
Alimenty. Od października wzrośnie kryterium dochodowe, które uprawnia do ubiegania się o pieniądze z funduszu. (Fotolia, © whitelook - Fotolia.com)
bDISoPqt

Gdy jedno z rodziców uchyla się od płacenia alimentów na dziecko, drugie może wystąpić o wsparcie do funduszu alimentacyjnego.

By to zrobić, dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 750 złotych. Od paździerika ta kwota wzrasta do 800 złotych.

To pierwsza podwyżka kryterium dochodowego od 12 lat.

bDISoPqv
Zobacz także: Oglądaj też: Alimenty natychmiastowe. Nawet nie trzeba będzie stawiać się w sądzie

Kwota alimentów wypłacanych przez fundusz zależy od wyroku sądu. Nie może być jednak wyższa niż 500 złotych miesięcznie.

Alimenty przysługują dziecku do 18 roku życia. Jeśli kontynuuje naukę - do 25. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne, alimenty dostaje bezterminowo.

bDISoPqB

Żeby dostać alimenty wypłacane z funduszu alimentacyjnego, do wniosku trzeba załączyć m.in. zaświadczenie od komornika o bezskuteczności egzekucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDISoPqW
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(8)
Nikt
2 lata temu
Co to jest 800 zł ? W takim układzie rodzic musiałby mieć najniższa krajowa. Uważam że w takim wypadku nie powinno być kryterium dochodowym. A przede wszystkim komornicy i wszystkie służby powinny być bardziej skuteczne. Znam to z autopsji jak skuteczny komornik jest - przez 10 lat nic nie zrobił a miał wszystko podane na tacy , to teraz eks mąż się ukrywa i nic nie można już zrobić. Nawet policja go znaleźć nie może a długu wobec FA ma już ponad 100 tys. Tak są skuteczni. Za to komornik jest bardzo skuteczny żeby staruszce zabrać wszystko co tylko można za parę złotych. I tyle w temacie
Mili
2 lata temu
Nie chce pieniędzy z funduszu alimentacyjnego, chcę aby rząd skutecznie wpłynął, wręcz wymusił na pseudo rodzicach obowiazek uiszczania alimentów.
Wazik
2 lata temu
Gdy rodzic lub mata? Kto to pisze..?
bDISoPqX
mm
2 lata temu
fajnie ze w końcu podniesli próg dochodowy tylko nadal osoba pracujaca za najnozsza krajowa nie otrzyma alimentow z funduszu
Kilof
2 lata temu
Mi zostało jeszcze 7 lat płacenia alimentów a potem wolność od tej zarazy byłej żony. Bo dziecku to bym chętnie i więcej dał ale że łapy w tym trzyma ex to nichuja ani grosza więcej