Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zniesienie wiz do USA jeszcze w tym roku. Ambasador zabrała głos

119
Podziel się

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher podkreśliła w poniedziałek, że do wpisania Polski do ruchu bezwizowego pozostały już tylko procedury administracyjne. Jak dodała, mają się one zakończyć jeszcze w tym roku.

Georgette Mosbacher skomentowała zniesienie wiz do USA dla obywateli Polski
Georgette Mosbacher skomentowała zniesienie wiz do USA dla obywateli Polski (East News)
bDUJkHZx

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce podczas konferencji prasowej podkreślała, jak bardzo szczęśliwa jest z wpisania naszego kraju do programu ruchu bezwizowego.

Jak dodała, pozostały już tylko procedury administracyjne, które powinny zakończyć się w ciągu 2-3 miesięcy. - Jestem przekonana, że do końca roku Polska dołączy do ruchu bezwizowego - powiedziała Georgette Mosbacher.

Podkreśliła jednocześnie, że choć wiz formalnie już nie będzie, to podróżujący za Ocean wciąż będą musieli wypełnić wniosek, dzięki któremu zarejestrują się w specjalnym systemie weryfikacyjnym. Jak obiecała Mosbacher, ten system ma być jednak dostępny online.

bDUJkHZz
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dziennikarze pytali ambasador, czy jest możliwość, by Polska z programu bezwizowego wypadła.

bDUJkHZF

- Co do zasady jest taka możliwość, ale musiałoby dochodzić do bardzo poważnych nadużyć ze strony Polaków, co skutkowałoby znacznym pogorszeniem naszych stosunków - powiedziała ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Jestem pewna, że do takich naruszeń nie dojdzie. Jesteście w programie bezwizowym.

Przypomnijmy, że w piątek prezydent Donald Trump poinformował, że Polska dołączy do programu bezwizowego i obywatele naszego kraju będą mogli odwiedzić Stany Zjednoczone bez konieczności ubiegania się wcześniej o wizę w amerykańskim konsulacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUJkIaa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(119)
ty tyle na te...
2 lata temu
Wisi mi to i mam to w 4 literach.
Polak
2 lata temu
Ameryka to bankrut na słomianych nogach !!!Chcą zrobic w POLINIE dla tych z izraela !!!
Obserwator
2 lata temu
Brawo Polacy, to dzięki Wam wszystkim, zniosą wizy do USA a nie jakimś tam ludziom niby dobrej zmainy...
bDUJkIab
emigrant
2 lata temu
Po co Polakom wyjazdy do USA , dzisiej Polacy ,szczegolnie mlodzi uciekaja z USA , wystarczy porozmawiac z mlodymi ludzmi , w USA wszyscy polscy aktorzy stracili zycie i kariery zyciowe ,pisze sie o tym od lat , USA to tragedia dla dla wiekszosci Polakow ,to sa fakty , fakty , fakty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bobi
2 lata temu
Co mi po zniesieniu wiz skoro na lotnisku w Stanach uśmiechnięty urzędnik może mi powiedzieć, Wypad i nawet tego nie musi uzasadnić.
...
Następna strona