Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

ZUS będzie wiedział jeszcze więcej. Wprowadza specjalne kody

132
Podziel się:

Od 16 maja pracodawcy będą musieli informować ZUS o tym, na jakim konkretnym stanowisku zatrudniają pracowników. Każdy zawód dostanie swój kod, a ZUS dodatkowe dane na temat obywateli.

ZUS będzie wiedział jeszcze więcej. Wprowadza specjalne kody
Zmiany dotyczyć będą też umów o dzieło (stock.adobe)

Duże zmiany w ZUS. Już od 16 maja pracodawcy będą mieli nowy obowiązek przy zatrudnianiu pracowników. Każde zgłoszenie zatrudnionych będzie zawierać 6-cyfrowy kod zawodu. Dzięki czemu ZUS będzie mógł prześledzić naszą drogę zawodową, nie tylko od strony składek i firmy, ale też będzie wiedział na jakim stanowisku jesteśmy zatrudnieni.

Od 16 maja urzędnicy będą wiedzieć dokładnie czym zajmujemy się w naszej pracy zawodowej. Zmiany mają też dotyczyć umów zlecenie.

Nowe regulacje związane są z modyfikacją ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Wszystko w związku z pandemią COVID-19. Dzięki tym informacjom, ZUS będzie mógł weryfikować czy w miejscu pracy dochodzi do masowych zakażeń oraz w jakich okresach Polacy częściej chorują w danej branży i na danym stanowisku.

O taką zmianę postulował również GUS. Dzięki czemu analizy dotyczące rynku pracy będą o wiele dokładniejsze. Wraz ze zmiany pojawią się również nowe druki ZUS ZUA i ZUS ZZA.

Zobacz także: Banki wprowadzają dodatkowe opłaty. Coraz trudniej o darmowe konto
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(132)
PiS
3 lata temu
koniec z wyzyskiem umowy zlecenie!!!! co mówi Covid!!!!
PiS
3 lata temu
Pracodawcy Was okradają Wy to lubicie!!!
Małgosia
3 lata temu
Polacy są kreatywni. Do każdego pracownika można będzie dopasować stanowisko i kod tak, żeby pasowało. Może się okazać, że w biurze jest więcej sprzątaczek niż urzędników :))
zua
3 lata temu
to żadna nowość! W 1999r jak wprowadzono reformę w ZUS na dokumentach zgłoszeniowych pracowników, pracodawców trzeba było kody zawodu wpisywać. Myślę, że jeszcze bardzo dużo firm posiada takie dokumenty.
zibi
3 lata temu
Dobrze, że nie ma w Polsce takiego prawa jak w Hiszpanii. Tam nie można wyjechać na wczasy bo przyjdzie np. tzw. okupados i zajmie nam mieszkanie. Zgodnie z tym prawem można iść pod most.
...
Następna strona