Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dochód podstawowy dla każdego? "Nie jesteśmy leniwi"

- Z naszego badania wynika to, że Polacy są pewni tego, że by pracowali. Pomysł na kwotę 1300 zł, która nie jest wysoka, zakłada to, że taka kwota daje podstawowe utrzymanie, daje możliwość utrzymania się przy życiu, ale nie daje komfortu, więc nie zniechęca do podejmowania pracy. Można przypuszczać, że taka kwota nie dezaktywizowałaby - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" Paula Kukołowicz, analityk PIE. - Wynika to z doświadczeń PRL-owskich. Nie jest to poprawny wniosek, ponieważ z różnych danych wynika, że Polacy bardzo dużo pracują. Aktywność zawodowa od czasów pandemii mocno wzrosła, pracujemy więcej, niż przeciętni Europejczycy, nie jesteśmy leniwi - dodała.

Tagi:
pieniądze, dochód podstawowy, praca
0
0
36
Podziel się
Komentarze (36)
zobacz więcej komentarzy (36)
KOMENTARZE
(36)
Alan
miesiąc temu
Szwajcaria bardzo mądry naród, przecież w zeszłym roku chcieli wprowadzić tam dochód podstawowy który miał wynosić ok 1200Eur. Pomysł ten był poddany pod referendum i Szwajcarzy odrzucili te chore pomysły zmierzające do zrównania ludzi i wprowadzenia socjalizmu w UE! Przecież my w Polsce już to przerabialiśmy przed '89 rokiem - czy się siedzi czy się leży ... Się należy. Do czego to doprowadziło każdy pamięta i co znów chcemy wrócić do kopii ZSRR którą tworzą obecne władze UE?
Anna
miesiąc temu
Ubezwłasnowolnienie obywatela to jest właśnie dochód podstawowy przewidziany już dużo wcześniej i opisywany w agendzie 2030. Masz jałmużnę i siedź cicho, broń boże nie krytykuj władz, gdy na górze czynią bezprawie i kradną na potęgę.
500+
miesiąc temu
Każdy powinien dostać po 2000 euro miesięcznie. To się nam należy!!!
bella.1234
miesiąc temu
Państwo jest po to aby istniała tzw WŁADZA. Władza która sobie dogadza. Na przestrzeni wieeelu lat wszyscy co byli i sa obecnie przy władzy robia to samo - okradają ludzi. Jedni udają że coś daja a inni nie ale efekt jest ten sam. Gruba kasa dla władzy a resztki z pańskiego stołu dla pospólstwa. Tylko od tego dawania rośnie nam inflacja , kupa kasy wydrukowanej bez pokrycia wrzucona na rynek. Na efekty takich działań długo nie trzeba było czekać. Inflacja jak pik w górę , górę i końca nie widać. To juz wolałam wcześniejszy system gry. Brak datków ale duża stabilizacja cenowa. A teraz te nasze władze to nie wiedzą jak tę inflację zatrzymać. Dają dodatki a ceny rosną. Wsród obecnej władzy to wielu mędrców nie ma, a takie coś tam , coś tam umiem to na niewiele się zda. I tak oto znależliśmy się w tzw czarnej d--pie. Kto nas z tego wyciągnie?? chętnych brak.
rol
miesiąc temu
Znowu nierobą chcą rozdać to co ja wypracuje w podatkach dla Polski.....Jebani z rządu myślicie że wasza władz nigdy się nie skonczy?????Macie szczęście że za granicą naszą jest wojna inaczej wojnę mieli byście w kraju....A drzewa uginały by sie pod wisielcami z pod znalu dojnej zmiany..
...
Następna strona