Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Henryka Bochniarz o podatkowym chaosie: "Polski Ład jest nie do naprawy"

- Moim zdaniem Polski Ład jest nie do naprawy. Za jakiś czas się z tym złem oswoimy i zostaną z nim poszczególne osoby, które będą się przepychały z ZUS-em, urzędami skarbowymi i zostaną z tym same. To jest ustawa, która została stworzona przeciwko ludziom. My codziennie odkrywamy jakieś nowe przepisy, co chwilę kolejny, idiotyczny zapis, który nie wiadomo, jak interpretować - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" Henryka Bochniarz, przewodnicząca rady głównej Konfederacji Lewiatan. - Jarosław Kaczyński, gdyby rzeczywiście by strategiem i miał odwagę, przyznałby, że należy te przepisy zawiesić na rok, usiąść i napisać jeszcze raz. Bo teraz mamy bałagan podatkowy, w którym nikt nie jest w stanie się zorientować. A my naprawdę potrzebujemy nowego systemu podatkowego, który byłby odpowiedzią na czasy, w jakich żyjemy - dodała.

Tagi:
podatki, pieniądze, polski ład
0
0
88
Podziel się
Komentarze (88)
zobacz więcej komentarzy (88)
KOMENTARZE
(88)
Kot prezia
2 miesiące temu
Wykastruje gratis tych ichniemych klasa.
podatnik
2 miesiące temu
Towarzyszko Henryko wasz czas już był, tak więc jak to mówili do was? towarzysze z NRD na spotkaniach partyjnych "halt die Klappe"?
Zenek
3 miesiące temu
Miały być takie podwyżki największe dla emerytów. A tu 100 najwyższe podwyżki to aby cen ale za to mundurowym trtniom wali się podwyzki500+ i 400 to dziecko ma więcej od emeryta
apel do PiS-u
3 miesiące temu
Zmiana kwoty zmniejszającej podatek z 5100 na 3600 rocznie czyli z 425 na 300 złotych miesięcznie spowoduje spadek o w/w kwoty uposażenia rodzin w których jeden z małżonków nie osiąga żadnych dochodów. Mam nadzieję, że ktoś to jeszcze przemyśli i nie pozbawi tych środków - wspólnie rozliczających się małżeństw... żyjących tylko z jednej pensji czy też z tylko jednej emerytury - dla których akurat ta konkretna zmiana w Nowym Polskim Ładzie była w końcu długo oczekiwanym i wielce pożądanym wsparciem. Od razu tłumaczę, że tzw. kwota zmniejszająca podatek to obecnie 17% z 30000 co daje właśnie 5100 rocznie. Po zmianach zaś będzie to już nie 17, a 12% z 30000 (kwoty wolnej, która niby nie ulegnie zmianie) czyli 3600 rocznie tj. 300 miesięcznie (425 - 300 = 125 złotych do wypłaty lub emerytury mniej).
Aw1
3 miesiące temu
Super Expres powinien zmienic tytul na Emerycie wiesz co cie czeka.
...
Następna strona